TCL V Repre

Francouzské házenkářky evropský titul neobhájily, vzaly jim ho Norky

Osm zápasů, osm výher. Titul mistryň Evropy získaly už poosmé házenkářky Norska, když ve finále šampionátu v Dánsku porazily 22:20 obhájkyně minulého triumfu Francouzky. Norky tak potvrdily, že jsou nejúspěšnější zemí v historii kontinentálních šampionátů.

Norsko - Francie
zdroj: ČTK/ZUMA autor: Petter Arvidson

První medaili na velké akci vybojovaly házenkářky Chorvatska, jež byly na posledních dvou šampionátech poslední, ale dnes v duelu o 3. místo porazily 25:19 domácí Dánky. Trojnásobné mistryně Evropy tak čekají na cenný kov z ME od roku 2004.

Pro české házenkářky skončil turnaj po třech porážkách v základní skupině a stejně jako před dvěma lety ve Francii obsadily předposlední patnácté místo.

Mistrovství Evropy házenkářek v Herningu (Dánsko):

Finále:

Francie - Norsko 20:22 (10:14)
Nejvíce branek: Foppaová 5, Niakatéová a Flippesová po 3, Zaadiová 3/2 - Kristiansenová 4, Skograndová a Mörková po 4/1.

O 3. místo:

Chorvatsko - Dánsko 25:19 (11:11)
Nejvíce branek: Ježičová a S. Posavecová po 5, Debeličová 4 - A. M. Hansenová a Tranborgová po 4, Pedersenová 3.

Konečné pořadí: 1. Norsko, 2. Francie, 3. Chorvatsko, 4. Dánsko, 5. Rusko, 6. Nizozemsko, 7. Německo, 8. Černá Hora, 9. Španělsko, 10. Maďarsko, 11. Švédsko, 12. Rumunsko, 13. Srbsko, 14. Polsko, 15. Česko, 16. Slovinsko.