Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Důvody rázných rozhodnutí? Exekutiva házenkářského svazu vytkla špatně zvolený program srazu

Den po překvapivém odvolání celého realizačního týmu mužské reprezentace a rezignaci prezidenta Jaroslava Chvalného je trochu jasněji. Podle exekutivy házenkářského svazu mužská reprezentace, která kvůli covidu neodjela na světový šampionát do Egypta, nevhodně zvolila program a včas nezřídila náhradní tým.

Zklamaný Stanislav Kašpárek po utkání s Běloruskem
zdroj: Český svaz házené autor: Hana Vrbková

Exekutiva rozhodla o odvolání realizačního týmu v čele s hlavními trenéry Janem Filipem a Danielem Kubešem poté, co vyhodnotila předložené zprávy a vyslechla zástupce reprezentace. K situaci se vyjádřili trenéři, tři hráči, kapitán Ondřej Zdráhala, brankář Martin Galia a Vojtěch Patzel, manažer Adam Štegl a lékař Petr Holub.

"Po vyhodnocení kompletních informací konstatovala exekutiva pochybení managementu reprezentačního družstva mužů, které mělo příčinnou souvislost s neúčastí mužstva na mistrovství světa. Jednotlivá pochybení spočívala v nevhodně zvoleném programu akce, následné chybné reakci na zhoršující se pandemickou situaci ve společnosti a přechod České republiky do 5. stupně protiepidemického systému a nevyčerpání všech možností pro dosažení jasně definovaného cíle v podobě účasti České republiky na mistrovství - zřízení druhého týmu v jiném místě," uvedla exekutiva v prohlášení.

"Exekutiva si váží vyjádření obou trenérů, ve kterém se přihlásili k osobní odpovědnosti za plánování a organizaci přípravy týmu na šampionát. Současně si je vědoma dlouhodobé kvalitní práce obou trenérů, dosažených úspěchů a jejich snahy v oblasti zvyšování úrovně české házené. Výše uvedené pochybení však těsná většina z členů exekutivy považuje za neakceptovatelné selhání, nevratné poškození jména české házené v České republice i na mezinárodní úrovni," stojí v prohlášení.

O situaci vedli funkcionáři velkou diskuzi. "Exekutiva si těsnou většinou myslí, že se tomu dalo předejít. Proto odvolala realizační tým. Já jsem hlasoval proti. Rozhodl jsem se rezignovat, protože s tímto řešením nesouhlasím. Jsem přesvědčen, že poškodí českou házenou," řekl ČTK Chvalný.

"Můžeme to hodnotit tak, že se realizační tým asi úplně správně nerozhodl, když tým neodletěl. Ale jsem přesvědčen, že je to v současnosti neprobádaná situace, že na to neexistuje schéma, když se vám to dostane do týmu. Osobně to vnímám tak, že to rozhodnutí je příliš tvrdé a našel by se asi jiný způsob. Jsem ve velmi složité situaci," dodal Chvalný.

O nových trenérech zatím není jasno. "Dnes to nebylo na pořadu dne, ale předpokládám, že v brzkých dnech to na pořadu dne bude. Nároďák v této chvíli nemůže zůstat bez nějaké jasné perspektivy," dodal Chvalný.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy