TCL V Repre

Dukla připravila Novému Veselí první domácí porážku, Plzeňští i přes výhru slyšeli kritiku

V čele extraligy zůstávají i po 13. kole házenkáři Plzně. Západočeši doma porazili Brno 34:31 a vedou o dva body před Duklou, která jako první tým v sezoně vyhrála na půdě Nového Veselí, a to v poměru 29:23. O skóre za Pražany je Zubří. Valaši nečekaně prohráli v Lovosicích 25:30.

Plzeňský trenér Michal Tonar i po výhře výkon svých svěřenců zkritizoval. "Neviděl jsem tam nic pozitivního. Obrana byla měkká, nefungovalo to. Brno nás přehrávalo jednoduchými věcmi. Nějaká únava z náročného programu tam může být, ale nám chyběl větší pohyb a zvlášť v defenzivě i důraz," uvedl.

Brno v druhém poločase stáhlo ztrátu na dva góly, jenže pak hosté osm minut neskórovali. Jejich posledním vzepětím bylo pět minut před koncem snížení na 29:30. "Zdá se mi, že si po divokém vítězství v Kopřivnici (42:35) myslíme, že každého soupeře přestřílíme. Tudy ale cesta nevede. Do pohárového semifinále v Novém Veselí máme dva dny, aby si to kluci srovnali v hlavách. Takový způsob házené praktikovat nehodláme," dodal Tonar.

Zuberští v Lovosicích prohráli první poločas o jeden gól 14:15, v druhé části domácí náskok navyšovali a nedali soupeři šanci na zvrat. Střeleckou hvězdou zápasu byl Jaroslav Trkovský, autor 13 branek Lovců.

Čtvrtí s odstupem bodu za triem Plzeň Dukla, Zubří jsou vicemistři z Karviné, kteří zdolali 28:20 Jičín. Podobně jednoznačným výsledkem 27:18 skončil duel Hranic s maloměřickým nováčkem, jenž zůstává stále bez bodu.

Házenkáři Dukly jako první v sezoně vyhráli v Novém Veselí

Dukla se mohla v Novém Veselí opřít především o výkon brankáře Tomáše Petržaly a Matěje Klímy, jenž nastřílel 11 gólů.

Svěřenci trenéra Daniela Čurdy založili na celkovou výhru v prvním poločase, v němž si vytvořili šestigólový náskok. Druhá půle skončila vyrovnaně, což hostům stačilo k pohodlnému vítězství. Nové Veselí nebodovalo v extralize poprvé od zářijové porážky s mistrovskou Plzní.