Dukla přehrála Jičín a je dál stoprocentní, Brno naopak okusilo první porážku

Házenkáři Dukly Praha porazili Jičín 36:27 a vyhráli i pátý zápas v extraligové sezoně. Stoprocentní bilanci naproti tomu neuhájilo v 5. kole Brno, které doma nestačilo na Kopřivnici a prohrálo 26:33.

Dukla nad Jičínem vyhrála o devět gólů už první poločas a stejný náskok udržela do závěrečného hvizdu. Šest branek týmu trenéra Michala Tonara, jenž se za dva dny představí na hřišti dalšího stoprocentního mužstva Karviné, vstřelil Jiří Dokoupil.

Zápas v Brně byl dlouho vyrovnaný. Hosté o vítězství rozhodli po přestávce, kdy si vypracovali náskok o tři góly a vedení už udrželi. Po sedmi brankách dal za domácí Luka Vukičevič a za Kopřivnici Jan Polcar.

Po výhře 42:23 nad Strakonicemi je neporažená i mistrovská Plzeň, která má však na kontě už jednu remízu s Frýdkem-Místkem. První poločas hosté vyhráli 23:6, po přestávce Západočeši výrazně zvolnili, ale i tak domácím potřetí za sebou nastříleli minimálně 40 branek.

Po úvodních dvou porážkách zvítězily podruhé za sebou Lovosice. Bronzový tým minulého ročníku zdolal i díky 11 gólům Marka Hniďáka 33:27 Nové Veselí.

Extraliga házenkářů – 5. kolo:

Dukla Praha – Jičín 36:27 (20:21)
Nejvíce branek: Dokoupil 6/2, Křístek a J. Rakouský po 5 – Matouš 5/1, Miľko, J. Hájek a Kastner po 4.

Lovosice – Nové Veselí 33:27 (17:16)
Nejvíce branek: Hniďák 11, Kupa 7/3, Mizera 6 – Gregorovič 6, Šůstek 5, Halíček 5/1.

KP Brno – Kopřivnice 26:33 (14:15)
Nejvíce branek: Vukičevič 7/2, Kocich 5, Macuoka 4 – Polcar 7/1, Musálek 6/5, Střelec, Lefan oba 4.

Strakonice – Talent tým Plzeňského kraje 23:42 (6:23)
Nejvíce branek: Bernhard 5, Fencl 4, Brůha 3 – Nový 7, Šindelář, Bláha oba 6, Kaplan 5.