Buly - debata expertů

Dukla porazila Zubří o sedm gólů a je blíže účasti v play-off

Házenkáři Dukly vyhráli v předehrávce 17. extraligového kola velmi důležité utkání v boji o play-off na půdě Zubří 29:22. Pražané slaví třetí vítězství v řadě a v tabulce poskočili na šesté místo. Valaši zůstávají devátí, tedy těsně za postupovou osmičkou.

Házenkáři Dukly Praha
zdroj: ČTK autor: Chaloupka Miroslav

"Ukázali jsme potenciál, který tým má. Výrazně jsme zlepšili úspěšnost střelby. Celý tým odvedl to, co v něm je," shrnul duel trenér hostů Daniel Čurda.

Dukla sice hrála větší počet minut v oslabení než její soupeř, přesto se dokázala ubránit a v koncovce byla nebezpečnější. Už v prvním poločase si dokázali Pražané vybudovat náskok. Ve druhé části pak své skóre navýšili. Nejvíce branek zaznamenal talentovaný Vojtěch Patzel. K němu se přidal ještě sedmigólový Matěj Klíma, který triumf završil.

Ohlasy po utkání Zubří - Dukla

Zubří tak může jen vzpomínat na loňský ročník, ve kterém suverénně ovládlo základní část extraligy a nakonec skončilo třetí. "Souhra nám neklapala ani v obraně, ani v útoku," zhodnotil vystoupení domácích trenér Dušan Poloz.

Zubří - Dukla Praha 22:29 (12:15)

Nejvíce gólů: Hrstka 4/1, Dokoupil, Mizera a Válek po 3 - Patzel 8, Klíma 7, Šůstek 4.