Následuje
MS 2020 Německo

Dánský spolufavorit končí už ve čtvrtfinále, dále jdou Maďaři, Švédi a Katařané

Paříž - Vítězové loňských olympijských her Dánové skončili na mistrovství světa házenkářů už v osmifinále. Favorizovaný tým prohrál 25:27 s Maďarskem. Do čtvrtfinále naopak postoupili Švédové, kteří přešli přes Bělorusy, a také Katařané. Ti zdolali evropské šampiony z loňského roku Němce 22:20.

Dánští házenkáři
zdroj: ČTK/ZUMA autor: Pierre Stevenin

Dvojnásobní mistři Evropy Dánové v duelu s Maďary ani jednou nebyli ve vedení, naopak soupeř měl k dobru až čtyři branky. V závěru se Dánsku sice podařilo vyrovnat na 24:24, nicméně rozhodující náskok znovu získalo Maďarsko. Dánové tak musí nadále čekat na svůj první titul mistrů světa, zatím vybojovali třikrát stříbro a jednou bronz.

Katařané si proti Němcům nechali rozhodující úder až do závěru utkání. Evropští šampioni sice hráli nervózně, ale po celý zápas měli mírně navrch. V závěrečných pěti minutách však čtyřmi trefami završil svůj devítigólový zápas kubánský rodák Rafael Capote a rozhodl o výhře Kataru.

Duel mezi Švédskem a Běloruskem v Lille měl jednoznačný vývoj. Skandinávský tým, který v základní skupině nestačil jenom na Dány, zvítězil jasně 41:22. Švédové vyzvou ve čtvrtfinále domácí Francouze, Maďaři se utkají s Norskem a Katar vyzve Slovinsko. Soupeřem Španělska se díky vítězství 21:19 nad Egyptem stalo Chorvatsko.

Mistrovství světa házenkářů - osmifinále:

Švédsko - Bělorusko 41:22 (24:11), Maďarsko - Dánsko 27:25 (13:12), Katar - Německo 22:20 (9:10), Chorvatsko - Egypt 21:19 (13:7).

Čtvrtfinálové dvojice: Norsko - Maďarsko, Francie - Švédsko, Slovinsko - Katar, Španělsko - Chorvatsko.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy