Kooperativa NBL 2023/2024

Dánské házenkáře na cestě za obhajobou zlata potrápil Egypt

Neměli to snadné, ale uspěli. Dánští házenkáři, kteří obhajují zlaté olympijské medaile, porazili Egypt 32:27. Ale nic jednoduchého to nebylo, protože museli otáčet výsledek. V poločase prohrávali s nepříjemným soupeřem o gól. Nyní ale vedou skupinu B před také stoprocentně úspěšným Švédskem.

Dánsko - Egypt
zdroj: ČTK/AP autor: Pavel Golovkin

Zápas Dánska s Egyptem byl reprízou dramatického lednového čtvrtfinále mistrovství světa, v němž Seveřané udolali výběr pořadatelské země až v rozstřelu a nakonec došli až k titulu.

"Egypťané jsou jedním z nejtěžších soupeřů v turnaji, takže vítězství je fajn. Hráli hodně fyzicky, ale ustáli jsme to a dokázali odpovědět," uvedl Mads Mensah. Devíti brankami přispěl k výhře Mikkel Hansen, nejlepší hráč lednového světového šampionátu v Egyptě.

Švédští vicemistři světa si po Bahrajnu poradili také s Japonskem, které zdolali 28:26. V čele skupiny A jsou Francouzi, kteří po úvodní výhře nad Argentinou zdolali dalšího jihoamerického soupeře Brazílii 34:29. Za dvojnásobnými olympijskými šampiony jsou mistři Evropy Španělé, kteří urvali výhru 28:27 nad Norskem až díky trestnému hodu v poslední minutě.

Házená - muži:

Skupina A: Brazílie - Francie 29:34 (13:16), Argentina - Německo 25:33 (13:14), Španělsko - Norsko 28:27 (13:14).

Skupina B: Egypt - Dánsko 27:32 (15:14), Bahrajn - Portugalsko 25:26 (15:14), Japonsko - Švédsko 26:28 (14:17).