Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio fotbal - Dohráno Plus

Dánové jsou mistry Evropy, porazili Srbsko 21:19

Bělehrad - Házenkáři Dánska se stali mistry Evropy. V dnešním finále v Bělehradě porazili před bouřlivou kulisou dvaceti tisíc diváků domácí Srbsko 21:19 a získali svůj druhý kontinentální titul. V utkání o bronz zvítězili Chorvaté nad Španělskem 31:27.

Srbsko - Dánsko
zdroj: ČTK/AP autor: Andrej Cukic

Ve finále se od začátku hrála opatrná házená, které kralovali oba brankáři. Srbové se zdáli být z první finálové účasti nervózní a vyprodaná aréna jako by je spíše svazovala. Navíc jim scházel zraněný Zarko Šešum, kterého při semifinále zasáhl hozenou lahví do oka vlastní fanoušek. Ten prý mířil na soupeřovu lavičku, ale netrefil se. Dánové těžili z dobré obrany, nejlepšímu srbskému střelci Iličovi dovolili poprvé skórovat až v 25. minutě.

V té době už byli Seveřané v mírném náskoku, který si drželi od úvodních minut první půle. V úvodním dějství padlo pouze šestnáct branek. Po návratu z kabin Dánové rychle odskočili na rozdíl čtyř tref, a i když bojovní domácí i díky skvělým zákrokům brankáře Staniče záhy snížili ztrátu na jediný gól, zkušenější Seveřané jejich opakovaný nápor pokaždé odrazili. Dánský triumf symbolicky stvrdil v poslední minutě po technické chybě soupeře nejlepší střelec finále Hansen, který si připsal devět branek. Seveřané tak Srbům v nejlepší možnou chvíli vrátili porážku ze základní skupiny a radují se také z účasti na olympijských hrách v Londýně.

Vicemistři z předchozího šampionátu Chorvaté v "malém finále" oplatili Španělsku porážku o dva góly z osmifinálové skupiny. Nejlepším střelcem vítězného týmu byl s osmi brankami Blaženko Lackovič. Za bronzové medailisty z MS Španěly, kteří poprvé na turnaji prohráli až v semifinále, se trefil sedmkrát Daniel Sarmiento. Čeští házenkáři navzdory vysokým očekáváním a úvodní výhře nad Německem nepostoupili ze základní skupiny a skončili čtrnáctí. Z předchozího šampionátu obhajovali osmé místo.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy