Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
SP Česko

Covid vystavil Kapverdám stopku. Do Egypta nestihly přivézt náhradníky a z MS odstupují

Stihli odehrát jedno utkání a tím jejich účinkování na mistrovství světa končí. Házenkáři Kapverd po duelu s Německem musí kontumovat i závěrečné vystoupení skupiny s Uruguayí, jelikož se jim nepodařilo po nákaze koronavirem dostat do Egypta včas náhradníky.

Házenkáři Kapverd
zdroj: REUTERS autor: Anne-Christine Poujoulat

Jihoameričané, kteří oba předchozí zápasy s Němci a Maďary prohráli, nyní po přiřčeném vítězství 10:0 získají dva body a z třetího místa ve skupině A postoupí do další fáze šampionátu.

Kapverdští házenkáři už nemohli nastoupit do nedělního utkání proti Německu. Reprezentaci ostrovní africké země zbylo devět hráčů s negativním testem, k sehrání zápasu je potřeba deset hráčů včetně jednoho brankáře. Dnes se tým z turnaje stáhl.

"IHF to akceptovala, tento krok chrání zdraví všech aktérů mistrovství světa," uvedla federace v prohlášení.

Je nám líto, video expirovalo.
Kapverdy odstoupily kvůli nákaze z MS

Kapverdskou výpravu postihla nákaza už před odletem na turnaj a v sobotu se objevily další případy, kvůli kterým se počet zdravých hráčů snížil pod povolené minimum. Ani po úvodní porážce s Maďarskem 27:34 a kontumaci s Německem ale nebyl africký tým ze hry o postup a měl se o něj v přímém souboji utkat s Uruguayí. Plán doplnit tým házenkáři z původního širšího výběru, přičemž podmínkou byly po příletu do Egypta negativní výsledky PCR testů, se ale nepodařilo uskutečnit.

Šampionát provázely velké problémy s koronavirem už před jeho začátkem. Kvůli množství nakažených v týmu se krátce před startem turnaje vzdaly účasti Česko a USA, které nahradily výběry Severní Makedonie a Švýcarska.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy