Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
STRABAG Cup 2020 Zadov

Čeští házenkáři utrpěli na úvod ME debakl od Španělska

Wiener-Neustadt (Rakousko) - Čeští házenkáři zahájili mistrovství Evropy v Rakousku debaklem od Španělska 25:37. Svěřenci slovenského trenéra Martina Liptáka dnes neuhlídali zejména střelce Romera, který jim dal čtrnáct gólů. Španělé zápas rozhodli v závěrečné desetiminutovce prvního poločasu, kterou vyhráli 8:0. Dalším soupeřem českého celku v základní skupině D bude ve středu Francie.

Utkání nezačalo pro český celek nejlépe, protože po dvou brankách Romera a dvou výborných zákrocích gólmana Sterbika vedli Španělé 2:0. Poté se ale naturalizovaný Srb v brance zranil a jeho náhradník Hombrados už tak úspěšný nebyl. Z deseti střel nechytil za dvacet minut ani jednu, ale k získání náskoku to českému celku nepomohlo. 

Svou rychlostí táhl českou hru Sklenák, dvěma hezkými brankami se předvedl Vítek, ale soupeř vedle jisté ruky Romera těžil i z rychlých protiútoků, za poločas jich zužitkoval šest. Naopak Češi, přestože to měla být jedna z jejich největších zbraní, se nedostali ani k jednomu. I tak ještě v 17. minutě vedl český celek 8:6 a ještě ve 20. minutě 10:9.


Soupeř pak ale ještě více zpřesnil obranu a čeští hráči se jen těžko dostávali do střeleckých pozic. Navíc se chytil Hombrados a misky vah se začaly překlápět. Češi navíc faulovali a za vyloučení pykali. Od dvacáté minuty do přestávky nedokázali ani jednou skórovat, naopak bronzový celek z posledních olympijských her se rozjel a po gólech Romera a Tomáse byli Češi v poločase o sedm branek pozadu. 

Liptákův tým se z otřesu ze závěru první půle už nevzpamatoval. Naopak soupeř v naprostém poklidu druhých třicet minut zvládl. Češi nenašli zbraň na vysunutou a důraznou obranu, sami si vůbec nevěděli rady s variabilní útočnou hrou Španělů. Na postu pivota navíc úřadoval Aguinagalde, který vybojoval šest sedmimetrových hodů a navíc se dokázal i třikrát prosadit. Soupeř postupně náskok navyšoval a kouč Lipták dal za rozhodnutého stavu příležitost i dalším hráčům.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy