Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio fotbal - Dohráno

Českým házenkářům budou v play-off o MS chybět opory, Jícha ani Horák nenastoupí

Praha - Nejlepší český házenkář posledních let Filip Jícha nebude kvůli problémům s kolenem k dispozici pro play-off kvalifikace o postup na světový šampionát proti Makedonii. Zranění do hry nepustí ani dalšího stabilního člena národního týmu. V nominaci chybí kvůli stejnému zdravotnímu handicapu také Pavel Horák.

Filip Jícha
zdroj: chf.cz autor: Pavel Lebeda

Jícha v zimě prodělal operaci stydké kosti a během sezony měl i problémy s kolenem. Čtyřiatřicetiletý hráč španělské Barcelony naposledy oblékl reprezentační dres v listopadu loňského roku, kdy zasáhl do utkání světové kvalifikace v Belgii. "Filipa pořád trápí koleno, takže teď nám bohužel nebude moct pomoci," uvedl v tiskové zprávě manažer reprezentací Karel Nocar. 

Horák, který laboruje se stejným problémem, také není ve stoprocentní kondici. "Pavel se zotavuje po problémech s kolenem, ještě vůbec nezasáhl ve svém klubu v Erlangenu do hry, a tak není možné, aby hrál ani v těchto dvou reprezentačních zápasech. Ještě není fit," doplnil Nocar. 

K dříve nominovaným čtrnácti hráčům pro dvojzápas s Makedonií trenéři reprezentace Daniel Kubeš a Jan Filip doplnili čtyři jména - brankáře Martina Galiu a Petra Šlachtu, Jana Sobola a Tomáše Říhu. Mužstvo se sejde v pondělí ve Zlíně a bude se připravovat na úvodní domácí zápas, který je na programu v sobotu. Odveta se v Makedonii hraje 15. června.

Nominace ČR:

Brankáři: Martin Galia, Tomáš Mrkva, Petr Štochl.

Pravé spojky: Petr Linhart, Jan Stehlík.

Střední spojky: Tomáš Babák, Roman Bečvář, Ondřej Zdráhala.

Levá spojka: Jan Landa, Milan Škvařil.

Pravá křídla: Miroslav Jurka, Jan Sobol.

Levá křídla: Jakub Hrstka, Milan Kotrč.

Pivoti: Leoš Petrovský, Jan Užek, Tomáš Říha, Petr Šlachta.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy