Následuje
MS 2020 Itálie

Češky chtějí potrápit Norky. Může ale dojít i na černý scénář brzkého vyřazení

Výhra Němek nad Norkami pořádně zamotala skupinu D na mistrovství Evropy házenkářek. Ve francouzském Brestu tedy může už druhý hrací den hodně napovědět o postupujících. České družstvo je v nezáviděníhodné situaci. Dost možná bude muset úřadující mistryně Evropy Norky porazit v utkání od 21:00. 

České házenkářky na ME
zdroj: Český svaz házené autor: Robert Grim

Seveřanky nečekaně prohrály první zápas skupiny s Německem 32:33. K dispozici měl norský kouč Thorir Hergeirsson jen patnáct hráček, Norky tedy hrají v okleštěné sestavě. 

"U Norek si ale musíte dát pozor na všechno. Ony hrají strašně rychle, i když se to nezdá. Ve všech nábězích jsou ve správnou chvíli. Vždycky s tím máme problém. Je to rychlá hra a strojová. Vypadá to, že jde o improvizaci, ale není tam absolutně žádná. Nesmíme ztrácet balony, abychom dostali góly z rychlých trháků," upozornil Jan Bašný.

Mezi absentujícími na norské straně je největší hvězda a nejlepší střelkyně loňského světového šampionátu i předloňské olympiády Nora Mörková. "Každá kombinace má nějakou variantu a je připravená na nějakou hráčku. Není tam Mörková, ale jsou tam kombinace na někoho jiného. Hrají to víc přes levé spojky," uvedl Bašný.

České házenkářky na úvod ME podlehly Rumunsku 28:31

"Šance vyhrát je ale vždycky. První zápas prohrály. To je ale i naše nevýhoda, protože kdyby prohrály i s námi, asi pojedou domů. A to by nerady," dodal Bašný.

Jeho svěřenkyně padly s Rumunskem 28:31, když nezachytily úvod zápasu. "Měla bych více pomáhat mladým holkám, když udělají chybu a být poslední záchranná brzda. Bohužel se to proti Rumunkám nestalo a mrzí mě, že jsem jim nedokázala víc pomoct," prohlásila sebekriticky brankářka Lucie Satrapová. "Teď se pokusíme porazit Norky, i když ty mají silnou základnu a dokážou postavit tři národní týmy," přidala.

České družstvo už se může s možností postupu rozloučit. Pokud Němky porazí Rumunky, musí český výběr zvládnout duel s Norkami a dostat je do ještě komplikovanější situace. Pokud Němky s Rumunkami remizují, musí i Češky alespoň remizovat. Paradoxně národní tým bude tedy asi nyní přát svým přemožitelkám Rumunkám.

"Tak to je rozehrané a musíme porazit, koho potřebujeme porazit. Nedá se nic dělat. O to bude cennější, že vyřadíme Norky ze šampionátu. To by byla sranda," usmál se Bašný.

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy