Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
30 let hokejbalu

České házenkářky prohrály na turnaji v Maďarsku i s Rakouskem

Szigetszentmiklós (Maďarsko) - České házenkářky podlehly na přípravném turnaji v Maďarsku rakouskému týmu a po dvou zápasech jsou stále bez bodu. V pátek daly o jediný gól méně než Slovenky, v sobotu navzdory osmi brankám Jany Knedlíkové podlehly Rakušankám 22:24. Turnaj v Szigetszentmiklósi v neděli zakončí zápasem s domácím Maďarskem, které s převahou dvakrát vyhrálo.

České házenkářky
zdroj: ČTK autor: Zdeněk Němec

České hráčky sehrály s Rakušankami vyrovnaný poločas 11:11, ale pak se trápily v útoku zejména při střelbě z dálky. "Odehráli jsme smolné utkání především v útoku, kdy děvčata neproměnila mnoho slibných brankových příležitostí," řekl asistent Jan Bělka.

"S fungováním obrany jsme spokojení, dobře chytala Lucka Satrapová. Stejně jako v pátečním utkání se Slovenkami jsme i dnes měli špatné zakončení z postupného útoku," dodal.

Pro český tým je turnaj v Maďarsku poslední herní přípravou před první fází kvalifikace mistrovství světa 2015 v Dánsku. Na konci listopadu se v Olomouci utkají s Ázerbájdžánem a Litvou o jediné postupové místo do další části kvalifikace.

Přípravný turnaj házenkářek v Szigetszentmiklósi (Maďarsko):

Rakousko - Česko 24:22 (11:11)

Branky Česka: Knedlíková 8, Keclíková 3/1, Kutlvašrová, Malá po 3, Selucká 2, Salčáková, Hrbková, Marčíková po 1.

Maďarsko - Slovensko 46:23 (24:10)

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy