Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Aktuálně

České házenkářky ladí formu v Polsku. Play-off kvalifikace o MS se blíží

V přípravných zápasech prověří především útočné schopnosti. České házenkářky odehrají dva přípravné zápasy v Polsku. Ve Walbrzychu, kde se už od začátku týdne připravují, nastoupí k prvním duelům od prosincového mistrovství Evropy a budou se v nich chystat na dubnové play-off kvalifikace o světový šampionát. Trenér Jan Bašný dal volno některým oporám, další hráčky zase vypadly ze zdravotních důvodů.

České házenkářky na lavičce v pozadí s trenérem Janem Bašným
zdroj: ČTK/ZUMA autor: Ludvig Thunman

"Chtěli jsme dát některým hráčkám prostor nasbírat síly na dubnovou kvalifikaci. To je případ třeba Hany Kvášové, Petry Maňákové, Michaely Hrbkové, Jany Knedlíkové a Kristýny Mika, která se po zranění teprve dostává do zápasového vytížení a týdenní odpočinek potřebuje," uvedl na svazovém webu Bašný.

Jeho svěřenkyně hrály naposledy zápas 7. prosince na mistrovství Evropy, na kterém nepostoupily ze skupiny. "Při duelech s Polkami se budeme zaměřovat na naši útočnou hru. V postupném útoku se nám na šampionátu moc nedařilo. S kolegy z realizačního týmu jsme si naše výkony z Eura důkladně zanalyzovali a připravili jsme pro hráčky důležité sestřihy i souhrny statistik. Na kempu na tom budeme pracovat," uvedl Bašný.

"Obranná hra na šampionátu byla pozitivní a poměrně úspěšná, ale i na tomto budeme pracovat. Budeme tak v této přípravě zkoušet nové věci v naší útočné hře, ale současně se chceme ubezpečit, že naše obrana bude fungovat i ve spolupráci s dalšími brankářkami," dodal Bašný, jemuž kvůli zranění scházejí nejlepší brankářky Lucie Satrapová a Petra Kudláčková.

V pondělí poznají Češky soupeře pro play-off kvalifikace o postup na prosincové mistrovství světa. Bašného tým bude při losu ve Vídni stejně jako Polky mezi 10 nasazenými celky.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy