Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv Z 2004: Česko - Dánsko

Češkám nečekaně proklouzl triumf v Chebu. V posledním duelu nestačily na Rakušanky

Měly našlápnuto k vítězství na domácím turnaji. Českým házenkářkám po dvou předchozích vítězstvích stačila remíza k tomu, aby ovládly klání o štít města Chebu. Jenže s Rakušankami padly 24:26 a právě jejich soupeřky slaví triumf. V posledním zápase celého turnaje na západě Čech kouč Jan Bašný opět protočil kádr a vyzkoušel nové tváře.

Reprezentační kouč Jan Bašný se svými svěřenkyněmi
zdroj: ČTK autor: Slavomír Kubeš

Český celek proti Rakušankám, které se stejně jako Bašného výběr nedostaly na prosincový světový šampionát, od úvodu dotahoval. Soupeř si většinu první půle udržoval mírné vedení, těsně před pauzou ale domácí tým přidal a otočil stav na 11:10.

Po přestávce reprezentantky dvěma góly odskočily do vedení 13:10 a ještě deset minut před koncem držely těsný jednobrankový náskok. Pak se však favoritovi přestalo dařit v útoku a Rakušanky skóre otočily. V 58. minutě Zachová ze sedmičky srovnala na 24:24, poslední slovo měl ale dvěma brankami soupeř, který Češkám oplatil předchozí březnovou porážku.

"Příčinou prohry je špatně zahraných posledních 10 minut. Zbrkle a svými chybami jsme ztratili několik míčů, nedá se tak ani říct, že by nás soupeřky dostaly pod nějaký tlak. V obraně se nám nepodařilo ubránit jednu hráčku, která to silou a tvrdou hrou zlomila v posledních třech rozhodujících brankách," uvedl Bašný.

Je nám líto, video expirovalo.
Házenkářky v Chebu přišly o triumf. Ale herní cíle se dařilo plnit, řekl Bašný

"Nejsem moc spokojený s tím, že se nám tento zápas nepodařilo uhrát lépe. Posledních 10 minut bylo takticky špatně zahraných, to by se nám nemělo stávat," dodal trenér.

Jelikož český celek stejně jako další tři účastníci turnaje nestartuje na prosincovém světovém šampionátu a další soutěžní zápasy odehraje až na konci března, využil kouč Bašný chebské klání ke zkoušení hráček. Volno z opor měly například kapitánka Korešová, v minulosti hrající pod dívčím jménem Luzumová, brankářka Satrapová či Knedlíková, naopak do týmu se dostaly i některé juniorky.

"Tento turnaj neberu jako celek, hledím na jednotlivé zápasy. Je to příprava, v každém zápase jsme měli jiné cíle. V některých se nám to podařilo plnit, v některých ne. Ale vyhrát turnaj byl jeden z cílů, kterého jsme nedosáhli," uvedl Bašný.

"Dařilo se nám v rychlém útoku, v některých poločasech i naše obrana. Slabší byla spolupráce v útoku a přesilovky nebyly dobré. Ale na tom se pracuje. Měli jsme tu nové hráčky, snažili jsme se jich zapojit co nejvíce," doplnil kouč.

V březnu čeká český celek pokračování evropské kvalifikace, kterou úspěšně rozehrál výhrami v úvodních dvou zápasech.

Přípravný turnaj házenkářek O štít města Chebu:

ČR - Rakousko 24:26 (11:10)

Sestava a branky ČR: Mučková, Novotná, Kudláčková - Ryšánková 2, Konečná 1, Mika, Kvášová 1, Polášková 2, Kordovská 3, Jungová, Pokorná, Andrýsková, Hurychová, Šustková 2, A. Franková 2, Zachová 2, Jeřábková 6, Malá 3.

Nejvíce branek Rakouska: Scheffknechtová 12, Kovacsová 6, Schlegelová a Ivancoková po 3. Rozhodčí: Frieser, Haramul (oba ČR). Sedmimetrové hody: 5/4 - 4/4. Vyloučení: 3:4. Diváci: 1150.

Polsko "B" - Švýcarsko 25:22 (12:13)

Konečné pořadí: 1. Rakousko 4 b., 2. ČR 4, 3. Polsko "B" 2, 4. Švýcarsko 2.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy