Následuje
Branky, body, vteřiny

Brankář Galia přijde kvůli zranění kotníku o ME

Praha – Házenkářská reprezentace se bude muset na mistrovství Evropy obejít bez gólmana Martina Galii. Opora národního týmu má poraněný kotník a lednový šampionát v Dánsku nestihne. Čtyřiatřicetiletý brankář švýcarského St. Gallenu se po zranění z ligového zápasu musel podrobit operaci vazů a podle lékařů ho čekají tři až čtyři měsíce rekonvalescence.

Martin Galia
zdroj: ČTK/AP

Galiovi se stala osudná srážka s protihráčem v brankovišti, po níž si český brankář přisedl nohu. Vyšetření ukázala, že kosti vydržely, ale vaz nikoliv. "Operace bylo původně plánované řešení, ale ještě jsme se s lékařem dohodli na jednom vyšetření, zda existuje možnost se jí vyhnout, protože kosti se zdály být v pořádku. Bohužel výsledek tohoto vyšetření pochroumaného vazu byl jasný. Pokud mám někdy ještě sportovat, je operace vazu nutná," uvedl Galia.

Trenér reprezentace Vladimír Haber si tak z nominace musel vyškrtnout první vyzkoušené jméno. Podle předpokladů by českou jedničkou na Euru měl být Petr Štochl z bundesligového Berlína, kterému by měl krýt záda Tomáš Mrkva z Hammu. V širší nominaci jsou ještě Tomáš Petržala z Dukly a Milan Malina z francouzského Tremblay, který byl povolán místo Galii.

"Martinova forma naznačovala, že by měl společně s Petrem Štochlem zamířit do Dánska, takže je to pro nás určitá komplikace. Gólmanskou jedničkou týmu tak bude Petr Štochl, na pozici dvojky počítáme s Tomášem Mrkvou a doufáme, že Martinovo zranění bylo posledním, které nás před šampionátem potkalo," prohlásil Haber, který musel nahlásit jména 28 hráčů pro mistrovství Evropy.

Reprezentanti se k přípravě před turnajem sejdou 2. ledna. Následně je čeká turnaj zemí visegrádské čtyřky, který tentokrát bude v Maďarsku. "V případě nominace na přípravný turnaj si necháváme ještě volný prostor. Přece jen, sestava, která tam zamíří, by už měla korespondovat s mistrovstvím Evropy a stále nevíme, v jakém zdravotním stavu budou hráči typu Martina Stržínka, Jirky Motla nebo Libora Hanische," řekl Haber.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy