Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
TCL Gól týdne

Ani házenkářská interliga se nedohraje. České play-off bude v jednání

Kvůli pandemii koronaviru došlo na předčasné ukončení česko-slovenské interligy házenkářek. O případném sehrání českého play-off budou jednat kluby se svazem. Tabulku soutěže vedl dvě kola před koncem s nedostižným náskokem Most.

Utkání Iuventa Michalovce – DHC Slavia Praha
zdroj: Facebook - Iuventa Michalovce autor: Facebook - Iuventa Michalovce

Na ukončení interligy, jež slouží jako základní část před národními boji o titul, se dohodly házenkářské svazy obou zemí. "V souvislosti s platnými rozhodnutími ústředních krizových štábů obou zemí a bez možnosti určení termínu uvolnění přechodu přes hranice i po uplynutí karantény v obou zemích došlo k ukončení MOL ligy v soutěžním ročníku 2019/2020," uvedl Český svaz házené.

Slovenský svaz, jenž byl řídícím orgánem interligy, zároveň zrušil i play-off, takže nebude určen mistr. Český svaz ještě boje o titul definitivně neuzavřel. "O případné realizaci národních play-off bude v nadcházejících dnech jednáno se zástupci zúčastněných klubů," dodal svaz.

V závěru minulého týdne český svaz předčasně ukončil a anuloval sezony nižších soutěží. O osudu mužské extraligy, kde zbývá odehrát jedno kolo základní části a následné play-off, ženského play-off a závěru Českého poháru mužů a žen má svaz rozhodnout do 15. dubna.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy