Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Kooperativa NBL 2023/2024

Měla jsem skončit dávno před olympiádou, říká Bilesová

Byla jednou z hlavních postav tokijské olympiády, přestože do většiny soutěží nenastoupila. Nejúspěšnější sportovní gymnastka historie Simone Bilesová však nyní přiznala, že měla už dávno před Tokiem se sportem skončit. Skandál bývalého lékaře reprezentace Larryho Nassara se sexuálním zneužíváním dívek se na jejím duševním zdraví podepsal natolik, že během OH vzdala většinu svých soutěží.

"Měla jsem toho nechat už dávno před Tokiem. Když se podíváte na všechno, čím jsem si za posledních sedm let prošla, už nikdy jsem neměla být v olympijském týmu," řekla čtyřiadvacetiletá Američanka v rozhovoru pro New York Magazine.

Proti Nassarovi vypovídalo více než 150 žen a Bilesová už před necelými čtyřmi lety přiznala, že také ona patřila mezi jeho oběti. Nassar byl v roce 2018 za sexuální zločiny odsouzen a za mřížemi stráví zbytek života.

"Bylo toho moc. Ale nechtěla jsem připustit, aby mi vzal něco, na čem jsem od šesti let tvrdě pracovala," řekla Bilesová. "Snažila jsem se to vytěsnit, dokud mi to moje mysl i tělo dovolily," dodala hvězdná gymnastka a majitelka rekordních 19 titulů mistryně světa.

Je nám líto, video expirovalo.
Suková: Tlak na sportovce se stupňuje

Na Hrách v Tokiu také přiznala, že má při prvcích problémy s orientací ve vzduchu. Odstoupila proto ze soutěže družstev, v níž americký tým získal stříbro. Následně se odhlásila z finále víceboje a na třech nářadích a vrátila se až na kladině a vybojovala bronz, celkově sedmou olympijskou medaili.

Již během Her v Tokiu si Bilesová od sportovní veřejnosti a fanoušků vysloužila ocenění za to, že se nebála o svých psychických problémech promluvit.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články