Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Svět motorů

Dina Averinová má pět zlatých z MS a je nejlepší moderní gymnastkou vůbec

Zapsala se do historie. Ruská moderní gymnastka Dina Averinová získala na mistrovství světa v Kitakjúšú pět zlatých medailí a s celkovým počtem 18 titulů je ve svém sportu vůbec nejlepší v celé historii. Třiadvacetiletá hvězda o jedno prvenství předčila krajanku Jevgeniji Kanajevovou, jež moderním gymnastkám dominovala v období kolem olympijských her v Pekingu a Londýně, které oboje ovládla.

Je nám líto, video expirovalo.
Averinová je s 18 tituly novou rekordmankou mezi moderními gymnastkami

Averinová nyní v Japonsku triumfovala při cvičeních s obručí, kužely a míčem, jako první gymnastka počtvrté nenašla přemožitelku ve víceboji a také byla členkou vítězného družstva. Pouze při sestavě se stuhou se musela sklonit před Běloruskou Alinou Harnaskovou.

Averinová si na MS spravila chuť po zklamání z olympijských her, kde skončila ve víceboji za izraelskou soupeřkou Linoy Ašramovou, jež v Tokiu ukončila 21 let dlouhou ruskou nadvládu, na MS ale nyní nestartovala. V Kitakjúšú vyhrála Ruska před Harnaskovou a dvojčetem Arinou Averinovou.

Česká reprezentantka Gaia Garoffolo v Japonsku obsadila v kvalifikaci víceboje 50. místo. Nejlepším individuálním výsledkem bylo 40. místo za cvičení s míčem.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články