Volejbalový magazín

Woods výhrou v Dublinu dohnal Nicklause

Dublin (USA) - Golfista Tiger Woods ovládl popáté v kariéře turnaj Memorial Tournament v americkém Dublinu a na druhém místě historie se 73. titulem na okruhu PGA dotáhl na Jacka Nicklause, který akci hostil. Woods vyhrál o dvě rány před Jihoafričanem Rorym Sabbatinim a Argentincem Andresem Romerem.

Golfové legendy Jack Nicklaus a Tiger Woods
zdroj: ČTK/AP

Do závěrečného kola nastupoval Woods s odstupem čtyř ran na amerického krajana Spencera Levina a o tři za Sabbatinim. Ve finále ale bývalý první hráč světa Woods v tradičním červeném tričku předvedl skvělý golf. Zaútočil v závěru, kdy zahrál tři birdie na posledních čtyřech jamkách, zatímco jeho soupeři tlak neustáli a chybovali.

"Nezahrál jsem špatnou ránu, všechno mi vyšlo. Byl to skvělý den," zářil Woods, který poslední kolo obešel se skóre 67 ran, nejlépe za čtyři dny, a celkem skončil devět ran pod parem hřiště. V Ohiu navázal na vítězství z let 1999, 2000, 2001 a 2009.

Ránu turnaje předvedl Woods na tříparové šestnáctce. Zahrál birdie díky úderu z vysoké trávy na pod ním se svažující green směrem k vodě. "To byla jedna z nejodvážnějších ran, jakou jsem kdy viděl," ocenil Nicklaus Woodse. V tu chvíli se Woods dotáhl na Sabbatiniho, který ale vzápětí na šestnáctce ránu ztratil.

Woods si pojistil vedení díky birdie na osmnáctce a diváci namačkaní kolem jamky vybuchli nadšením. Cestou do klubovny Woodsovi jako jeden z prvních gratuloval sám Nicklaus. "Děkuji, Jacku, vážím si toho," usmál se Woods na legendu. Třiasedmdesátého vítězství dosáhl Woods v šestatřiceti letech, o deset let dříve než Nicklaus. "Na můj věk to není bída. Doufám, že mám před sebou ještě hodně dobrých let," řekl Woods, který může atakovat rekordních 82 titulů Sama Smeada.

Letos už Woods vyhrál druhý turnaj a ve světovém žebříčku se posune na čtvrté místo. Jeho forma se dostává na vrchol právě včas, za deset dnů totiž začne US Open. Pokud si Woods udrží výkonnost, mohl by opět myslet na rozmnožení svých čtrnácti triumfů na majorech a dostihnutí Nicklausových osmnácti vavřínů.