Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
SP Slovinsko

Woods v Dublinu touží po rekordu, ale zatím ztrácí, vede Finau

Američan Tony Finau je v čele golfového turnaje Memorial v americkém Dublinu. Vedoucí muž celkového pořadí prošel prvním kolem s výsledkem šest úderů pod par hřiště a v šestém turnaji PGA Tour po koronavirové přestávce vede o ránu před krajanem Ryanem Palmerem. O pět úderů za Finauem je Tiger Woods, který turnaj už pětkrát dokázal vyhrát, nyní se dělí o osmnácté místo.

Tony Finau
zdroj: ČTK/AP/ autor: Darron Cummings

Na startu akce pořádané legendárním Jackem Nicklausem je devět hráčů z první světové desítky, musejí se ale opět obejít bez podpory diváků. "Je to jiný pocit a nová realita. Musíme si na to zvykat," konstatoval čtyřiačtyřicetiletý Američan Woods, který nashromáždil v úvodním kole na hřišti Muirfield Village čtyři birdie a tři bogey.

"Cítil jsem se dobře. Byl jsem trošku ztuhlý, ale měl jsem pocit, že celkově to byl dobrý start. Už je to nějaká doba, co jsem nehrál," řekl Woods, který nastoupil do prvního turnaje od února. Nebyl spokojený snad jen s patováním. "To nemělo šťávu," připustil.

Woods usiluje o 83. vítězství na PGA Tour, kterým by překonal spoludržitele rekordu Sama Sneada. V prestižním seriálu startuje od roku 1996 a bilanci legendárního krajana vyrovnal loni v říjnu v japonské Čibě.

Je nám líto, video expirovalo.
Turnaj golfistů v Ohiu vede po 1. kole Finau
Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy