Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Woods se omluvil, na hřiště se zatím nevrátí

Ponte Vedra Beach (Florida) - Golfista Tiger Woods, jenž se dopustil mnohonásobné nevěry, se dnes na Floridě omluvil své ženě i fanouškům za své "sobecké, nezodpovědné a pošetilé chování". Golfista na veřejnosti promluvil poprvé po 80 dnech. Světová jednička si od skandálu dává soutěžní přestávku, ve které podle dnešního vyjádření hodlá pokračovat. Kdy se vrátí na golfová hřiště, zatím neví.

"Jednoho dne se ke golfu vrátím. Jenom nevím, který den to bude. Nevylučuji ale, že to bude letos. Až se vrátím, bude nutné, aby mé chování tuto hru více respektovalo," uvedl Woods. Podotkl, že zatím se chce soustředit na terapii, aby se již nedopouštěl podobných prohřešků jako v minulosti.

Woodsovy nevěry vyšly najevo po podivné nehodě u jeho domu v Orlandu na konci listopadu, ze které golfista vyvázl s poraněními v obličeji. Woods sjel v půl třetí ráno se svým vozem Cadillac Escalade ze silnice a naboural do stromu a hydrantu. Z auta mu prý pomohla jeho manželka Elin, která přiběhla z domu a rozbila golfovou holí zadní okno. Po nehodě se ale spekulovalo o tom, že golfistu zranila manželka, která přišla na jeho nevěru.

Woods ale dnes taková podezření odmítl a zdůraznil, že v jeho manželství se domácí násilí nevyskytovalo. Uvedl také, že chce udělat všechno pro to, aby své manželství zachránil.

Golfista se dnes také ohradil proti dalším zprávám, které se o něm objevily v médiích. Popřel například informace, že užíval léky pro zlepšení výkonnosti. Ohradil se také proti tomu, aby bulvární novináři pronásledovali jeho děti. V současnosti se Woods chce zaměřit na to, aby se "stal lepším člověkem". Uvedl, že mu k tomu pomůže i buddhismus, k němuž ho jeho matka, která jej osobně podpořila během dnešního vyjádření pro tisk, přivedla v dětství. Podotkl, že se od tohoto učení v poslední době odchýlil, ale chce se k němu vrátit. Od soboty také hodlá zahájit přerušenou terapii.

Brífink proběhl bez dotazů

Dnešní Woodsovo vyjádření bylo netrpělivě očekáváno. Tiskovou konferenci ale nakonec bojkotovali členové Asociace amerických golfových novinářů, kterým vadili její podmínky. Kritizovali zejména to, že golfistovi nemohli položit otázky a že do místnosti, kde golfista přednesl své prohlášení, smělo jenom několik novinářů.

Vítěz 14 turnajů kategorie major nehraje od prosince. Tehdy Woods oznámil, že až do odvolání se nebude účastnit golfových turnajů, aby se pokusil zachránit manželství. Se Švédkou Elin má dvě děti. V uplynulých týdnech se čtyřiatřicetiletý golfista léčil ze závislosti na sexu, tento týden má přestávku a tráví čas se svými dětmi.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy