Následuje
FIS magazín SP

Woods poprvé přijde o Masters, musí na operaci

Jacksonville (USA) – První letošní turnaj kategorie major, tradiční Masters, bude bez Tigera Woodse. Lídr světového žebříčku musel s bolavými zády na operaci, rehabilitace potrvá několik týdnů. Na hřišti v Augustě bude čtyřnásobný šampion chybět v boji o zelené sako vůbec poprvé. Masters začne příští týden ve čtvrtek, přímé přenosy nabídne ČT sport a náš web.

Tiger Woods
zdroj: ČTK/AP autor: Charlie Riedel

Osmatřicetiletý Američan, jenž vyhrál celkem 14 titulů na turnajích kategorie major, laboruje se zády od minulého roku. Poslední tři týdny se snažil problémy řešit klidem, vynechal mimo jiné turnaj Arnolda Palmera, ale potíže se skřípnutým nervem si nakonec vyžádaly chirurgický zákrok. Podrobil se mu v pondělí v Park City v Utahu.

"Poté, co jsem se snažil připravit na Masters a situace se nelepšila, jsme se s doktory rozhodli pro operaci. Moc mě mrzí, že v Augustě nebudu. Vypadá to, že budu nucen vynechat hned několik turnajů," uvedl Woods. Jeho cílem je vrátit se ke golfu v plném zdraví v létě.

Woods na hřišti v Augustě nechyběl od amatérského debutu v roce 1995. Cennou trofej tam vybojoval v letech 1997, 2001, 2002 a 2005.

Kariéra v ohrožení není

Od lékařů dostal Woods povzbuzující zprávy, že jeho další kariéra ohrožena není. "Co se týče budoucnosti, jsem optimista. A doufám, že jednoho dne pokořím dva skvělé hráče Sama a Jacka. Mám před sebou ještě spoustu let," dodal Woods.

Spadeno má na rekordních 82 vítězství na PGA Tour Sama Sneada a 18 titulů z majorů Jacka Nicklause. Těch má Woods zatím 14, turnajů PGA vyhrál 79.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy