Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
ME Německo

Woods odmítl miliardovou nabídku za přestup do kontroverzní série LIV

Hvězdný golfista Tiger Woods odmítl lukrativní nabídku hrát na kontroverzním okruhu LIV. Podle šéfa nově vzniklé série Grega Normana měl vítěz patnácti majorů slíbeno 700 až 800 milionů dolarů (17 až 19 miliard korun).

Tiger Woods
zdroj: ČTK/ZUMA autor: Curtis Compton

"Nabídli mu to ještě předtím, než jsem se stal ředitelem," řekl Norman v rozhovoru pro Fox News. "Tiger je hvězda a samozřejmě, že chceme, aby u nás hráli ti nejlepší z nejlepších," dodal bývalý první golfista světového žebříčku.

Šestačtyřicetiletý Woods už dříve prohlásil, že s odchody hráčů k LIV nesouhlasí. "Otočili se zády k někomu, kdo jim pomohl dostat se tam, kde jsou," prohlásil vítěz rekordních 82 turnajů.

Nová série LIV je financovaná Saúdskou Arábií a hráčům nabízí štědré odměny a volnější kalendář. Z PGA už přetáhla několik hvězd včetně člena Síně slávy Phila Mickelsona, na což dosud dominantní okruh reagoval jejich vyloučením.

Problém se Saúdy? Nechápu, reagoval Norman

Norman se také ohradil proti kritice za spojení LIV se Saúdskou Arábií. "To mi hlava nebere. PGA má asi 27 sponzorů, kteří se Saúdskou Arábií dělají ročně byznys za 40 miliard dolarů," uvedl.

"Když teď kvůli tomu kritizují hráče, tak proč nezvednou telefon a nezavolají šéfům těch společností a neřeknou jim, že s nimi nebudou spolupracovat, protože dělají byznys se Saúdskou Arábií?" prohlásil.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články