Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Aktuálně

Woods je po operaci otevřených zlomenin ve stabilizovaném stavu

Tiger Woods utrpěl při úterní těžké autonehodě otevřené zlomeniny pravé nohy a po náročné operaci se zotavuje v losangeleské nemocnici Harbor-UCLA Medical Centre. Chirurgové podle vyjádření šéflékaře Anishe Mahajana stabilizovali fraktury v horní a dolní části holenní a lýtkové kosti šrouby.

Je nám líto, video expirovalo.
Woods měl vážnou autonehodu

Mahajan řekl, že Woods se podrobil dlouhému chirurgickému zákroku pravého bérce a kotníku. Byl po něm ve stabilizovaném stavu a na nemocničním pokoji komunikoval.

Woods havaroval krátce po sedmé hodině ráno místního času mezi obcemi Rolling Hills Estates a Rancho Palos Verdes na svažité a zatočené silnici.

Podle oficiálního vyjádření úřadu šerifa Los Angeles County se automobil přetočil přes střechu, do havárie nebylo zapleteno žádné další vozidlo a Woods byl ve svém autě sám.

Podle předběžných závěrů policie jel Woods zvýšenou rychlostí a nebyly zjištěny stopy po brzdění.

Auto Tigera Woodse po nehodě
zdroj: Reuters

Vůz skončil na boku mimo silnici s čelní stranou těžce poničenou a s vystřelenými airbagy. Záchranáři museli Woodse z vraku vystříhat.

"Vnitřní prostor vozu byl ale naštěstí víceméně nedotčen. To mu dalo svým způsobem šanci přežít, protože tohle byla jinak smrtelná nehoda," prohlásil šerif Alex Villanueva.

Pětačtyřicetiletý vítěz 15 majorů Woods se v poslední době zotavoval po páté operaci problematických zad.

Původně očekával, že se po odstranění úlomku meziobratlové ploténky, která mu tlačila na nerv a způsobovala bolesti, ke hře vrátí v polovině března.

Na začátku týdne ale připustil, že rekonvalescence nejde podle předpokladů a možná nestihne dubnové Masters.

Úterní nehoda nebyla první Woodsovou potíží v silničním provozu. V listopadu 2009 sjel u rodinného domu na Floridě s autem ze silnice a naboural do stromu a hydrantu.

Z bizarní nehody, která odstartovala aféru s jeho nevěrami a nakonec vedla k rozvodu, golfista vyvázl jen s poraněními v obličeji. V květnu 2017 byl zase zatčen za řízení pod vlivem návykových látek.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy