Vítězem Czech Masters se stal Francouz Ravetto, Mrůzek obsadil 62. místo

Francouzský golfista David Ravetto se stal vítězem turnaje Czech Masters a na evropské DP World Tour triumfoval vůbec poprvé v kariéře. Závěrečné kolo, do něhož vstupoval ze druhé příčky se ztrátou jedné rány na Švéda Jespera Svenssona, rozhodla šestnáctá jamka, kde Svensson chyboval a poskytl Ravettovi náskok čtyř ran, který Francouz do 18. jamky podržel. Filip Mrůzek obsadil dělené 62. místo, Šimon Zach se dělil o 71. místo.

Turnaj Czech Masters ovládl Francouz Ravetto

Z dvojice českých hráčů, kteří se v jubilejním 10. ročníku turnaje probojovali do víkendových kol, skončil lépe Filip Mrůzek. Obsadil dělené 62. místo. Šimon Zach byl klasifikován na 71. pozici mezi 75 finalisty.

Mrůzek závěrečné kolo odehrál se skóre -3 a i díky eaglu na pětiparové 13. jamce si vyrovnal turnajové maximum z pátku. V žádném kole nepřekročil normu hřiště (72), pouze v sobotu ji vyrovnal.

"Kolo na 69 ran vždycky potěší. Zahrál jsem eagle, pětipary za minus čtyři. I putty byly dobré, ale zdaleka mi tam nepadaly všechny. Ale závěr byl boží. Málem jsem ještě dal na poslední jamce eagle, bylo to jen o pár centimetrů," neskrýval spokojenost Mrůzek v rozhovoru se serverem golfextra.cz.

D+D REAL Czech Masters 2024

Zach navzdory double bogey na jedničce rovněž zakončil víkend 69 ranami, což bylo o šest méně než během nepovedené soboty. Na lepší umístění než v osmé desítce pořadí to nestačilo, ačkoliv po prvním dnu atakoval s výsledkem 67 úderů Top Ten.

"Dneska jsem super trefoval rány a hrál jsem moc hezky. Udělal jsem i pár chyb, ale to se prostě stane. Dobrá zpráva pro mě je, že jsem se tím nenechal vykolejit," řekl rovněž spokojený Zach.

První triumf v DP World Tour pro Ravetta

Ravetto po třech kolech zaostával za Svenssonem o jedinou ránu, ale v závěrečném kole se přes něj brzy "přehnal". Na prvních devíti jamkách zahrál šest birdie proti pouhým dvěma soupeřovým. A když se v druhé polovině dopustil jediného bogey a na dalších třech jamkách zaskóroval, nebylo o jeho triumfu pochyb. Se skóre -8 byl nejlepším hráčem dne společně se Španělem Adrim Arnausem. Za vítězství inkasoval golfista ze čtvrté stovky světového žebříčku 386 855 eur (zhruba 9,8 milionu korun).

"Nepopsatelné. Jsem ohromně šťastný, v sedmém nebi. Nedokážu najít slova, omlouvám se," uvedl dojatý Ravetto, který na úspěch dosáhl při 49. startu na evropském okruhu. Po triumfu dostal spršku šampaňským od krajanů, později prohlásil, že se zbavil velkého břemene. "Všechno se teď pro mě změní. Mám tím na mysli to, že mám na příští rok jistou práci, to je dobrý pocit. Teď to určitě oslavíme – my, francouzští hoši, víme, jak se to dělá. Možná dnes v noci v Praze nebo příští týden v Paříži," prohlásil nadšený vítěz.

Svensson na druhé devítce také přidal tři birdie, ale definitivně ho zlomila 16. jamka, kde zahrál double bogey a ještě se musel začít ohlížet za sebe. Byla to jeho druhá chyba v celém turnaji, jediné bogey si předtím připsal v pátek. Druhou pozici už udržel a narušil velký úspěch Francouzů, protože o třetí místo se podělili vítězovi krajané Adrien Saddier a Frédéric Lacroix se Skotem Richiem Ramsayem.

Golfový turnaj Czech Masters evropské série DP World Tour v Nebřenicích u Prahy (par 72, dotace 2,5 milionu dolarů):

1. Ravetto (Fr.) 265 (68+63+70+64), 2. Svensson (Švéd.) 269 (65+67+68+69), 3. Saddier 270 (66+69+67+68), Lacroix (oba Fr.) 270 (68+70+67+65) a Ramsay (Skot.) 270 (65+67+71+67), 6. Robinson Thompson 272 (65+68+69+70), Waring 272 (68+69+68+67), Fitzpatrick (všichni Angl.) 272 (70+70+65+67) a Wiesberger (Rak.) 272 (67+67+71+67), ...62. Mrůzek 281 (71+69+72+69), 71. Zach 283 (67+72+75+69), cutem neprošli 76. Hrubý 141 (71+69), 104. Lieser 143 (72+71), 116. am. Jelínek 144 (73+71), Matuš 144 (73+71), 134. am. Hejlek 146 (70+76), 150. Komrska 154 (76+78), 152. Brixi 156 (78+78), 153. am. Siwy 166 (77+89).