Diamantová liga 2024

Vegas zahrál na závěr skvělých –8 a vyhrál Canadian Open

Oakville (Kanada) – Golfové Canadian Open má nečekaného vítěze. Ačkoliv venezuelský hráč Jhonattan Vegas ztrácel před posledním kolem pět ran, obešel závěrečný den za –8 a získal svůj druhý titul na PGA Tour v kariéře. Vegas porazil v Oakville i favorizovaného Dustina Johnsona.

Jhonattan Vegas
zdroj: ČTK/AP autor: Frank Gunn

Devětadvacetiletý Vegas měl na dosah vítězství už před týdnem na Barbasol Championship v New Jersey, ale víkend pokazil. "Tehdy jsem vedl o šest ran, ale prohrál o tři. Teď jsem byl před dneškem o pět pozadu, ale vyhrál o jednu. Je to bláznivý sport," řekl.

Spolu s pohárem dostal venezuelský olympionik i prémii jednoho milionu dolarů a má jisté místo na PGA Championship. V Kanadě se mu na posledních třech jamkách povedlo birdie a celkově vyhrál se skóre dvanáct pod par. Šampion US Open Dustin Johnson se podělil o druhé místo, světová jednička a obhájce titulu Jason Day byl čtrnáctý. Na páté příčce skončil Alex Čejka.

Golfový turnaj Canadian Open v Oakville, součást série PGA Tour (par 72, dotace 5,9 milionu dolarů):

1. Vegas (Ven.) 276 (73+69+70+64), 2. Rahm (Šp.) 277 (67+71+72+67), Laird (Skot.) 277 (73+69+68+67), D. Johnson 277 (66+71+71+69), 5. Barnes 278 (71+68+71+68), Wheatcroft 278 (68+77+64+69), Snedeker (všichni USA) 278 (68+73+66+71), Čejka (Něm.) 278 (71+69+69+69).