Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Grand Prix USA 2020

V čele British Open zůstává Clarke

Sandwich (Británie) - Po třech kolech golfového British Open je samostatným lídrem Darren Clarke ze Severního Irska. Před závěrečným dnem vede o jedinou ránu před Američanem Dustinem Johnsonem. Další dva údery ztrácejí Rickie Fowler z USA, který se posunul vpřed až ze 16. pozice, a Dán Thomas Björn. Výkony hráčů dnes ovlivnilo proměnlivé počasí s vydatným deštěm a prudkým větrem, na jihoanglickém hřišti Royal St. George's se drží pod celkovým parem jen šest hráčů. Třetí kolo zvládli pod normu 70 úderů jen Clarke, Johnson a Fowler.

British Open Golf Championship
zdroj: ČTK/AP Photo autor: Matt Dunham

Startující hráči měli dopoledne těžké povětrnostní podmínky. Dlouho je dokázal zvládat nejlépe nejstarší účastník turnaje, jednašedesátiletý pětinásobný vítěz Open Američan Tom Watson. Jeho úsporné rány slavily úspěch a na 25. místě se ztrátou sedmi ran na lídra zůstává ve hře o umístění v elitní desítce.

Po něm vyrazil na hřiště jeho mladý krajan Fowler a jako první dokázal hřiště obejít v minusových číslech (-2). Golfista pak přiznal, že sledoval první jamky v podání Watsona v televizi a uchvátilo ho, s jakou pokorou a úsměvem veterán čelil složitým podmínkám: "Viděl jsem, jak ho hra baví a že na podmínky reaguje s humorem. To byl nejlepší způsob, jak na počasí dnes vyzrát."

V závěru hracího dne se mu pak na osychajícím hřišti a za vysvítajícího slunce výsledkově přiblížil vedoucí Clarke, který obešel druhou devítku bez deštníku nad hlavou, a jeho výkon 69 ran znamená, že jako jediný z celého startovního pole dokázal hrát pod par hřiště ve všech třech kolech. Lepší počasí využil i Johnson, jehož 68 úderů znamenalo posun na průběžné druhé místo, a půjde po boku Clarkea v závěrečném kole.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy