Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
SK Dynamo České Budějovice - Bohemians Praha 1905

Tiger Woods vyhrál po dvou a půl letech turnaj PGA

Orlando (USA) - Americký golfista Tiger Woods ukončil dvou a půlleté čekání na vítězství na okruhu PGA. Bývalý první hráč světa vyhrál jasně Arnold Palmer Invitational, získal 72. titul kariéry a posune se na šesté místo světového žebříčku.

Tiger Woods
zdroj: AP autor: David J. Phillip

Woods na hřišti Bay Hill v Orlandu skončil s výsledkem -13, byl tak o pět ran lepší než druhý Graeme McDowell a poslal soupeřům vizitku před blížícím se Masters. "Je to skvělý pocit, opravdu výborný, a je za tím hodně dřiny," usmíval se Woods po své sedmé výhře na Palmer Invitational. Z vítězství na PGA Tour se Američan předtím radoval naposledy v září roku 2009.

Koncem roku 2009 vyhrál Woods ještě Australian Masters v Melbourne a loni v prosinci Chevron World Challenge, který sám pořádá a není součástí PGA.

Vítězství je pro Woodse na PGA první po pauze zaviněné jeho sexuálními aférami a následným rozvodem. "Děkuji všem lidem, kteří mi pomáhali, a jsem jim vděčný," řekl Woods, který neodolal emocím a skrýval vlhké oči do dlaní.

Z Woodse se stal favorit Masters

Zároveň Woods získal první titul s novým švihem, na kterém pracovali s trenérem Seanem Foleyem, a po boku s novým caddiem Joem LaCavou.

"Tiger hrál úžasně, pro vítězství si jasně došel a je skvělé, že je zpět na vítězné vlně," řekl McDowell, který šel s Woodsem poslední kolo. Oba hráče při něm doprovázelo nespočet fanoušků, kteří často skandovali "Tiger, Tiger". "Bylo neuvěřitelné cítit takovou podporu, vytvořili úžasnou atmosféru," řekl Woods.

Čtrnáctinásobný vítěz majorů Woods se rázem stal jedním z favoritů Masters, které se bude na hřišti v Augustě hrát za necelých čtrnáct dnů od 5. do 8. dubna. "Už se těším, o tom není pochyb. Moje hra je pohromadě ve správný čas," řekl.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy