Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Stolní tenis

The Open zvládl Morikawa výborně a získal druhý major

Americký golfista Collin Morikawa dokázal zvítězit během debutového vystoupení na britském The Open. Na Royal St George's zvítězil s patnácti ranami pod par a získal svůj druhý major titul.

Collin Morikawa
zdroj: ČTK/PA autor: David Davies

Čtyřiadvacetiletý Morikawa napodobil slavného krajana Tigera Woodse a vyhrál dva majory před 25. narozeninami. Jako první to ale dokázal při debutech.

Do čela The Open se Morikawa dostal až během závěrečného kola a zvítězil o dvě rány před dalším Američanem Jordanem Spiethem, vítězem turnaje z roku 2017. Na děleném třetím místě skončil po tři kola vedoucí Jihoafričan Louis Oosthuizen, kterému finále nevyšlo. Stejně jako on dohrál se skóre -11 i Španěl Jon Rahm a díky tomu se vrátí na post světové jedničky.

"Tohle je zdaleka jeden z nejlepších okamžiků mého života. Podívejte se na fanoušky, je úžasné je slyšet. Chci sem jezdit rok co rok," řekl Morikawa, který se posune na třetí místo žebříčku.

Zatímco loni v San Franciscu přebíral trofej bez diváků, protože PGA Championship se hrál jako první major kvůli koronaviru v historii bez diváků, slavný Klaretový džbán převzal za hlasitého potlesku fanoušků. Loni se turnaj kvůli pandemii koronaviru nekonal.

Profesionálem se Morikawa přitom stal teprve v roce 2019. "Od prvního dne věřím ve své schopnosti a plním si své úkoly od pondělí do středy, abych věděl, co je na turnajích potřeba," řekl. Dá se říci, že to zvládá na jedničku. Dva majory vyhrál z osmi startů na turnajích velké čtyřky.

Na The Open přiletěl bez svého manažera a doma nechal i trenéra. "Nepotřebuju je každý týden," vysvětloval rodák z Los Angeles žijící v Las Vegas začátkem týdne.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy