Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
FK Jablonec - FC Slovan Liberec

Taylor udržel za zády Mickelsona a vyhrál turnaj v Pebble Beach

Kanadský golfista Nick Taylor vyhrál turnaj Pebble Beach Pro-Am a na okruhu PGA Tour se po šesti letech radoval z druhého titulu v kariéře. Někdejší nejlepší junior světa za sebou ve finále dokázal udržet i slavného Phila Mickelsona, který turnaj ovládl v minulosti pětkrát.

Nick Taylor
zdroj: USA Today Sports autor: Michael Madrid

Taylor dokončil turnaj s devatenácti ranami pod par a s náskokem čtyř úderů před Američanem Kevinem Streelmanem.

Čtyřiačtyřicetinásobnému vítězi na okruhu PGA Mickelsonvi finále nevyšlo a musel se spokojit s třetím místem.

"Pebble Beach je skvělé místo pro můj druhý titul," radoval se jednatřicetiletý Taylor. Na PGA Tour odehrál 160 turnajů, ale v posledních letech vždy bojoval o udržení karty mezi elitou.

Triumf mu teď dává jistotu na dva roky a poprvé si zahraje v dubnu v Augustě o zelené sako na Masters.

"Už loni jsem měl dojem, že se moje hra zvedá a je dobrá. Doufám, že tohle bude konečně odrazový můstek k lepším zítřkům," přál si Taylor.

Ve finále šel po boku favorizovaného Mickelsona a tlak ustál. Po první devítce vedl o pět ran, ale na druhé zahrál dvě bogey a na čtrnáctce dokonce double bogey.

Vzápětí ale zapsal birdie, které zahrál ranou zpoza greenu. "Ten chip in byl obrovskou vzpruhou a uklidněním pro poslední tři jamky," řekl Taylor.

Mickelson po skvělém třetím kole, v kterém fanoušky uchvátil třeba ranou z bunkeru, zahrál v neděli dvě rány nad par. "Nick mě přehrál," uznal Američan.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy