ESA logistika Tatran Střešovice - FAT PIPE FLORBAL CHODOV

Švéd Stenson vyhrál prestižní FedEx Cup

Atlanta - Švédský golfista Henrim Stenson vyhrál turnaj v Atlantě, což mu zajišťuje ještě prestižnější triumf - sedmatřicetiletý Stenson se stal vítězem FedEx Cupu. Švéd v Atlantě zakončil turnaj s bilancí dvě rány pod par, jeho náskok před děleným druhým místem činil tři rány. O druhé místo se podělili Američané Steve Stricker a objev roku Jordan Spieth. Ten se na Stensona dotahoval, v jednu chvíli ztrácel jen jednu ránu, ale po bogey na sedmnáctce přišel o možnost vybojovat alespoň play-off. Světová jednička Tiger Woods skončil v Atlantě až dvaadvacátý.

Henrik Stenson
zdroj: ČTK/AP

"Mám za sebou skvělý týden, skvělou sezonu. Teprve mi to dojde, ale je krásné začínat s pocitem vítěze měsíční pauzu," pochvaloval si Stenson. Sedmatřicetiletý hráč hrál čtyři dny přesně, potvrdil statistiku, že je nejlepším v zasahování greenů, a s klidnou hlavou řešil i složité situace. Na účet si tak připsal deset milionů dolarů za triumf ve FedEx Cupu a 1,44 milionu za výhru v turnaji. "To je slušná částka, ale mnohem víc si cením výher než peněz," řekl.

Stenson letos vyhrál na PGA Tour už podruhé a celkem počtvrté. Ve FedEx Cupu byl před Tour Championship druhý za Tigerem Woodsem. První hráč světa ale nezvládl tři kola a po zlepšeném finále skončil až na 22. místě v turnaji, což mu k udržení vedoucí pozice nestačilo. "Padla na mě únava, byl jsem úplně bez energie," hlásil Woods už v polovině turnaje. Doufal alespoň, že se připraví na Prezidentský pohár, který se bude hrát příští týden.

Dvacetiletý Spieth ještě na začátku roku nevěděl, jakou sérii bude hrát, neměl status hráče PGA, ale nyní skončil druhý na Tour Championship a sedmý ve FedEx Cupu, což je nejlepší výsledek nováčka v soutěži v historii. "Neuvěřitelné. Před sezonou jsem si chtěl zajistit kartu na PGA Tour, ale všechno se změnilo," řekl Spieth.