Buly - debata expertů

Stenson se v Nortonu dočkal výhry a vede FedEx Cup

Norton (USA) - Golfový turnaj Deutsche Bank Championship vyhrál Švéd Henrik Stenson a po druhém dílu finálové série FedEx Cup se dostal do čela průběžného pořadí. Na prvním místě vystřídal Američana Tigera Woodse, kterému se v Massachusetts nedařilo a obsadil 65. příčku.

PGA Tour 2013

Sedmatřicetiletý Stenson vybojoval první vítězství v sezoně s náskokem dvou ran před Američanem Stevem Strickerem. Na PGA Tour vyhrál poprvé od roku 2009 poté, co mu letos několikrát triumf těsně unikl. Na British Open a World Golf Championship v Akronu skončil druhý, na PGA Championship se dělil o třetí příčku.

"Je prima to prorazit a po všech těch dobrých výsledcích, které jsem za poslední měsíce uhrál, přidat zase vítězství," liboval si Stenson, kterého výhra posunula na šesté místo světového žebříčku. Z osmimilionové dotace si ukrojil prémii 1,44 milionu dolarů a výrazně zvýšil své šance na desetimilionový bonus pro vítěze FedEx Cupu.