MČR Prostějov

Spilkové boj s větrem nevyšel. V Austrálii si finále nezahraje

Dobře rozjetý turnaj Vic Open okruhu LPGA skončil pro Kláru Spilkovou ve 3. kole. České golfistce se v silném větru nedařilo, zahrála šest ran nad par, celkově si pohoršila na -1 a o ránu neprošla netradičním druhým cutem do finálového kola. Ve výsledcích obsadila dělené 41. místo.

Klára Spilková
zdroj: AP autor: Nam Y. Huh

Turnaj v Barwon Heads je společnou akcí LPGA a mužské European Tour. V neděli bude o tituly hrát jen 35 nejlepších žen a stejný počet mužů.

Spilková byla po prvním kole na děleném šestém místě, po druhém klesla na dělené 20. místo a jistě prošla prvním cutem. V sobotu silně foukalo a pod par se z 65 hráček dostalo pouze pět golfistek. Spilková udělala sedm bogey a jedno birdie.

V čele je Korejka Čo A-jen s 12 ranami pod par. Turnaj mužů vede domácí Min Woo Lee, který má celkově ještě o tři rány méně.

Příští týden čeká Spilkovou, která začala sezonu osmým místem v Boca Raton, prestižní Australian Open v Grange.