Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Spilková vyráží do USA na první major. "Je to pocta," těší se golfistka

Praha - Dva nabité týdny má před sebou golfistka Klára Spilková. V neděli zamířila do amerického Seattlu, kde se od čtvrtka poprvé představí na majoru PGA Championship, kam dostala volnou kartu. Hned po skončení poletí rychle zpátky domů, aby stihla domácí vrchol sezony  zastávku okruhu LET na Dýšině. 

Klára Spilková
zdroj: ČTK autor: Doležal Michal

Česká jednička si zahraje Women's PGA Championship, protože je od dubna mimo jiné vedle slavného Američana Phila Mickelsona jedním z ambasadorů společnosti KPMG, titulárního partnera turnaje. "Znamená to pro mě moc, protože jsem v životě nedostala kartu na LPGA. Je to pocta a třešinka na dortu a doufám, že zahraju co nejlepší výsledek," řekla jednadvacetiletá Spilková před odletem.

Major si Spilková zahrála zatím čtyřikrát. Třikrát startovala na British Open, ale ani jednou neprošla cutem. Loni hrála premiérově francouzské Evian Masters, kam se dostala z kvalifikace, prošla poprvé na majoru cutem a obsadila 55. místo. V Americe očekává podobnou atmosféru jako na evropských majorech.

"Už jsem to zažila a tuším, co mě čeká," uvažovala, jak bude turnaj vypadat. Trošku se dívala na videa z minulých ročníků, aby věděla, do čeho jde, a jednu rozdílnost našla. "Amerika je Amerika a je tam hodně lidí. Hráčky chodí mezi diváky, s kterými si tleskají, aby fanoušci měli lepší pocit. Z toho pohledu to bude něco jiného," všimla si.

Turnaj nejvyššího okruhu ženské golfové LPGA se tam ještě neobjevil. "V Illinois jsem byla na juniorském Solheim Cup, pak jsem byla v Texasu a na Floridě jsem trénovala. V Americe jsem toho moc nenahrála, ale doufám, že se to změní," řekla s výhledem na další sezony a touhu získat hrací kartu právě na LPGA.

Ukázat, jestli na to má, může nyní na PGA Championship. V Sahalee Country Clubu u Seattlu ji čeká hřiště s parem 73. "Je parkové, asi dost úzké a taky dost těžké. Tahle hřiště jsou dlouhá. To je v poslední době docela trend," řekla.

V prvních dvou kolech půjde Spilková ve společnosti amerických golfistek Candie Kungové a Jacqui Concolinové. Nesplnilo se jí tak přání hrát po boku jiné Američanky Morgan Presselové. "Hodně ji sleduju. Udělala velký pokrok," řekla.

Podle výsledku v Americe se domů vrátí buď v pondělí nebo v úterý a od pátku 17. června bude hlavní domácí hvězdou Tipsport Golf Masters. "Bude to trošku narychlo, ale doufám, že budu připravena podat co nejlepší výkon," řekla.

V posledních dvou letech přitom na Dýšině neprošla cutem, což chce letos změnit. "Věřím, že se jednou ukáže, že píle a trénink jdou tou správnou cestou," dodala Spilková. Turnaj u Plzně je poslední, který se v Evropě počítá do olympijské kvalifikace a Spilková je na dobré cestě do Brazílie.

Turnaj pod pěti kruhy bude dalším vrcholem, i když hřiště ještě neviděla. "Vím, že je linksové, že tam bude foukat a že je těžké," zjistila si. "Olympiáda je po British a Scottish Open, takže to sedne do kalendáře. A chtěla bych letět do Brazílie dva týdny předem a trošku potrénovat."

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy