Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Masters

Spilková ve West Palm Beach porazila i Koovou, lepší byla jen Cigandaová

Kousek od triumfu ve West Palm Beach skončila golfistka Klára Davidson Spilková. V turnaji Ladies European Tour skončila druhá o jedinou ránu za vítěznou Carlotu Cigandaovou ze Španělska. Dělené desáté místo obsadila Sára Kousková, pro kterou je to dosud nejlepší výsledek na okruhu.

Je nám líto, video expirovalo.
Spilková vybojovala na Floridě druhé místo, Kousková byla desátá

Druhá příčka na skvěle obsazeném turnaji na Floridě je pro Spilkovou nejlepším výsledkem od loňského září, kdy vyhrála Irish Open a připsala si druhý titul na elitním evropském okruhu. Letos byla zatím nejlépe dvakrát čtvrtá.

Na třetím místě skončila novozélandská hvězda Lydia Koová, bývalá světová jednička, která má ve sbírce 19 titulů z prestižního amerického okruhu LPGA včetně dvou majorů.

Osmadvacetiletá česká golfistka byla na druhém místě po prvním i druhém kole. V poslední den začala dvěma bogey, na páté jamce přidala dokonce double bogey a navzdory třem birdie zahrála svůj nejhorší výsledek v soutěži - 74 ran. Přesto svou pozici udržela.

"Bylo to složité, mentálně. To hřiště je celkem těžké. První den byl skvělý, šlo mi to. Další dva dny byly jako na houpačce," uvedla Davidson Spilková na webu Ladies European Tour.

"Ale na poslední devítce jsem dnes zabojovala. Hrála jsem fakt dobře a měla z toho dobrý pocit. Po té první devítce na sebe mohu být pyšná," prohlásila. V průběžném pořadí Ladies European Tour se posunula z osmého na čtvrté místo.

Do posledního kola šla v roli vedoucí hráčky Španělka Nuria Iturriozová, ale naprosto selhala. Připsala si 83 úderů a propadla se na 28. místo. Nahrála tím krajance Cigandaové, která vybojovala sedmý triumf na Ladies European Tour.

Kousková i posedmé v sezoně prošla cutem a poprvé pronikla do top ten. "Moc jsem si přála přetavit dobrou hru z posledních týdnů do odpovídajícího výsledku. Jsem ráda, že to přišlo právě tady na Floridě. Určitě mi to dodá klid do následujících turnajů," uvedla Kousková, která v USA studovala.

"Ve všech kolech jsem hrála sebevědomě. Oproti předchozím turnajům jsem se mohla spolehnout na svou krátkou hru a puttování. Na hřišti jsme se s caddiem dobře rozhodovali a nebáli se zariskovat, když to dávalo smysl. Ač nám ještě nepadlo mnoho birdie puttů, tak jsme byli v každém kole za odvahu odměněni eaglem," řekla.

Turnaj byl součástí Aramco Team Series a hrálo se o dotaci jeden milion dolarů. Polovinu si rozdělily jednotlivkyně a druhou týmy. Spilková si odnesla dohromady přes 46 tisíc dolarů (více než milion korun). Kousková vydělala téměř 11 tisíc dolarů.

Golfový turnaj Ladies European Tour ve West Palm Beach (par 72, dotace 500 000 dolarů):

1. Cigandaová (Šp.) 214 (72+69+73), 2. Spilková (ČR) 215 (69+72+74), 3. Koová (N. Zél.) 216 (73+70+73) a Cowanová (Něm.) 216 (73+75+68), ...10. Kousková 220 (72+77+71), 55. Melecká 229 (77+77+75), ...84. Melichová 159 (78+81), 101. Napoleaová (všechny ČR) 166 (79+87) neprošly cutem.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články