Buly - debata expertů

Spilková skončila v Los Angeles na 48. místě. Hlavní byl pro mě cut, řekla

První kolo se dostala pod par, v těch dalších se jí to už nepovedlo. Golfistka Klára Spilková zakončila turnaj LPGA Tour v Los Angeles na 48. místě. Za umístění na LA Open získala odměnu 5216 dolarů a v žebříčku sezony Race to Globe se posunula ze 120. na 105. místo.

Klára Spilková
zdroj: AP autor: Nam Y. Huh

Nejlepší kolo zahrála hned v úvodu, kdy se dostala na dvě rány pod par, pak už česká golfistka normu vždy překročila a celkové skóre měla +2. V neděli na závěr zaznamenala dvě birdie a tři bogey.

"Z cutu mám samozřejmě velkou radost, to je teď pro mě hlavní. Víkend mohl být o něco lepší, ale dobře švihám a cítím se sebejistě," řekla Spilková.

Čtyřiadvacetiletá Spilková letos poprvé startuje na LPGA Tour jako řádná členka a podruhé prošla cutem. Před týdnem na Havaji skončila dvaatřicátá.

"Byla to dvě úplně odlišná hřiště. Na Havaji jsem si zvykla na silný vítr, který v posledním kole foukal úplně nejvíc, a hrálo se mi moc dobře a v poklidu," vrátila se ještě k předchozímu startu. V Los Angeles bylo hřiště techničtější a s rychlejšími greeny. "Každé hřiště na LPGA je pro mě nové, takže příprava je vždy trochu delší, ale díky Pro-Am jsem si i mohla zahrát o cvičné kolo víc," řekla Spilková. Tento týden hraje turnaj LPGA Mediheal Championship v Daly City v Kalifornii.

Páté vítězství v kariéře na okruhu LPGA vybojovala v neděli Australanka Minjee Leeová, která vyhrála se skóre -14 a náskokem čtyř ran na Korejku Kim Si-jong. Díky tomu by se měla dvaadvacetiletá Leeová posunout ve světovém žebříčku ze čtvrtého na druhé místo za jinou korejskou hráčku Ko Čin-jong, jež se v Los Angeles dělila o pátou příčku.

Ženský golfový turnaj LPGA Tour LA Open v Los Angeles (par 71, dotace 1,8 milionu dolarů):

1. Leeová (Austr.) 270 (66+69+67+68), 2. Kim Si-jong (Korea) 274 (70+70+68+66), 3. Parková 275 (70+72+66+67) a Presselová 275 (71+66+70+68), 5. Khangová (všechny USA) 276 (72+72+64+68), Lópezová (Mex.) 276 (69+68+73+66), Amy Jang 276 (71+71+70+64), Ko Čin-jong 276 (70+70+67+69) a Pak In-pi (všechny Korea) 276 (68+70+68+70), ...48. Spilková (ČR) 286 (69+72+73+72).