Spilková si posunula své maximum - v Boca Raton se podělila o osmé místo

Poprvé se dostala golfistka Klára Spilková na okruhu LPGA do desítky, když na turnaji v Boca Raton skončila na dělené osmé pozici. Česká hráčka si tak výrazně posunula své nejlepší umístění. Loni byla pětadvacetiletá golfistka v premiérové sezoně na LPGA nejlépe dvaatřicátá na Havaji.

Klára Spilková
zdroj: ČTK/AP autor: Nam Y.Huh

Turnaj Gainbridge LPGA vyhrála Švédka Madelene Sagströmová se skóre -17. Před závěrečnou jamkou na tom byla stejně i Japonka Nasa Hataokaová, ta ale zakončila turnaj jedním úderem navíc.

Spilková na Floridě začala svou desátou profesionální sezonu ve velkém stylu. Hladce prošla cutem, po sobotním třetím kole už byla na děleném osmém místě a to ve finále udržela. "Cítila jsem se dobře a věřila si na top ten. Cítím, že to bude dobrá sezona," řekla v nahrávce pro média.

V posledním kole zahrála pět birdie a čtyři bogey, krátce vystoupala dokonce na šestou pozici. Turnaj zakončila s devíti ranami pod par a o osmé místo se podělila například se starší dcerou bývalého českého tenisty Petra Kordy Jessicou.

"Asi to bylo nejtěžší kolo, musela jsem se hodně soustředit. Dala jsem docela hodně birdie, ani nevím kolik, těch bogey je škoda, to bylo rozhodně zbytečné. Ale to je golf, nahoru dolů," dodala Spilková.