Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Evropská liga UEFA

Spilková se vrací k tréninku. Soustředím se na druhou část sezony LPGA, hlásí

Klára Spilková začala po nucené přestávce kvůli únavě a vyčerpání s tréninkem. Jediná česká hráčka působící na zámořském okruhu LPGA by se mohla na turnaje vrátit za měsíc v kanadském Ontariu.

Klára Spilková
zdroj: AP autor: Nam Y. Huh

"Jsem ráda za lepší zprávy, ale ještě to není stoprocentní. Dělám všechno, abych se co nejlépe připravila na zbývající část sezony," uvedla Spilková po dnu na Konopišti, kde si zahrála hřiště Radecký. "Už mě svrběly ruce. Chci se zase naplno věnovat tréninku," řekla.

Naposledy hrála v červnu major Women's PGA Championship, ze kterého po 1. kole odstoupila. Od té doby tři týdny odpočívala. Pokud vše půjde podle plánu, v půlce srpna se vrátí do USA a odtud vyrazí na CP Women's Open v Ontariu, které začne 22. srpna. Přesný program bude záviset na jejím zdravotním stavu.

Čtyřiadvacetiletá Spilková zatím letos na LPGA Tour odehrála jedenáct turnajů a cutem do finálových kol prošla třikrát. Jejím nejlepším výsledkem je 32. místo na Havaji. V pořadí sezony LPGA, tzv. Race to CME Globe, klesla na 139. místo.

"Soustředím se na druhou část sezony LPGA a věřím, že to po všech potížích už bude jenom lepší," doufá členka Czech Golf Teamu a rovněž globálního týmu KPMG a dodala: "Děkuji za velkou podporu od týmu, partnerů i fanoušků."

Přípravu začíná i s myšlenkami na olympijské hry. "Chci se na hry vrátit," řekla účastnice turnaje v Riu de Jainero, kde se golf vrátil do programu po 112 letech. Do Tokia se příští rok kvalifikuje šedesát hráček z redukovaného žebříčku, který se počítá od 1. června 2018 do 29. června 2020. Spilková je teď 53.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy