Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
TCL Gól týdne

Spilková nezvládla na Albatrossu závěr a skončila devátá

Vysoký Újezd (Berounsko) – Až kvůli nevydařenému závěru přišla česká golfistka Klára Spilková na turnaji Prague Golf Masters o umístění na pomyslných stupních vítězů. Šestnáctiletá domácí hráčka dnes zahrála 72 ran a dělí se konečné deváté místo. Turnaj dotáhla po skvělém sobotním představení do vítězného konce Francouzka Jade Schaefferová, která zvítězila o dvě rány před krajankou Julií Grecietovou. Schaefferová získala vedle trofeje šek na 30 tisíc eur, tedy 735 tisíc korun.

Klára Spilková
zdroj: ČTK autor: Roman Vondrouš

Spilková šla s pozdější vítězkou v posledním flightu, ale kolena se jí neroztřásla, přestože každá její rána byla oceněna potleskem nebo případně povzdychem několika set diváků. Už od rána bylo zřejmě, že byť jen zopakování sobotního výsledku bude na boj o vítězství málo. Jednadvacet hráček dnes obešlo hřiště pod 70 ran a festival skvělých výsledků proto značně zamíchal konečným pořadím.

Zatímco Francouzka vedení po sobotě udržela, mladá Češka, která ztratila na 13., 17. a 18. jamce, se propadla a ani nevyrovnala svoje nejlepší umístění z úvodního letošního turnaje v Maroku, kde byla sedmá. Přesto ji z posledního greenu vyprovázel aplaus, jako by byla vítězkou.

I tak byla spokojená, o výsledcích mezi nejlepší desítkou nejmladší účastnice okruhu na startu sezony ani nesnila. Nejlepší výkon dne nakonec předvedla Grecietová, kterou 65 ran katapultovalo až na konečné druhé místo. O úder zaostala za rekordem hřiště, který stanovila v sobotu právě Schaefferová.

Pětadvacetiletou Francouzku výhra na premiérovém představení Ladies European Tour na české půdě vynesla až do čtvrté desítky finančního žebříčku série. Spilková se díky zisku 3 554 eur (87 tisíc korun) posune podle prvních odhadů na konec sedmé desítky.

Zdroj
ČT24, ČTK

Hlavní zprávy