Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Běžkotoulky

Spilková není už jen Golfistkou roku, ale i Golfistkou desetiletí

Čeští golfisté vyhlásili nejlepší hráče minulé sezony. Podobně jako vloni se nejlepší hráčkou stala Klára Spilková a hráčem byl Ondřej Lieser. Premiérově se pod záštitou PGA of Czech republic vyhlásila i anketa Golfista desetiletí, jímž se stala opět Spilková, v současné době pobývající v zámoří.

Golfistka Klára Spilková
zdroj: ČTK autor: Michal Kamaryt

Šestadvacetiletá Spilková v uplynulé dekádě působila na Ladies European Tour, na které slavila titul v Maroku. Před třemi lety si pak jako první Češka zajistila kartu na elitní LPGA Tour. "To jsou mé tři největší momenty," uvedla Spilková v tiskové zprávě a dodala: "Jsem vděčná, že můžu ukázat cestu, že to je možné, i když je to občas náročné, ale beru to jako poctu."

Posedmé v anketě Golfista roku vyhrála hodnocení profesionálek. "Jako každý rok je to pro mě velká pocta, byť ten uplynulý rok byl hodně zvláštní," připomněla, že loni se kvůli koronaviru hodně turnajů rušilo, což se promítá i do letošní sezony. Spilková dosud neměla v tomto roce šanci dostat se do turnaje LPGA a prvního startu se dočká příští týden na Havaji.

Mezi profesionály kraloval anketě Lieser, jenž se loni stal celkovým vítězem zkrácené sezony Challenge Tour a jako první český golfista v historii získal kartu na European Tour. "Byl to určitě zvláštní rok, ale pro mě byl z pohledu golfu neobyčejně úspěšný," řekl Lieser.

Spilková a Lieser vyhráli stejně jako v prosincové anketě České golfové federace (ČGF) a mezi amatéry uspěl taktéž Jiří Zuska. Nejlepší amatérkou v Golfistovi roku se stala Sára Kousková, objevem je amatérka Denisa Vodičková.

Společenský večer se kvůli koronavirovým omezením nekonal v prostředí pražského Žofína a byl předtočen v golfovém resortu Panorama Kácov.

Výsledky ankety Golfista roku 2020 a Golfista desetiletí

Nejlepší profesionálové: Klára Spilková a Ondřej Lieser.
Nejlepší amatéři: Sára Kousková a Jiří Zuska.
Objev roku: amatérka Denisa Vodičková.
Golfista desetiletí: Klára Spilková.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články