Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Tour de France 2020

Spilková je doma ráda. Čeká ji Ladies Open a doufá v přízeň berounského hřiště

Po čtyřech letech se nejlepší česká golfistka Klára Spiková představí na turnaji v domácích podmínkách. Členka elitního okruhu LPGA, na kterém působí druhým rokem, bude od pátku hrát Tipsport Czech Ladies Open, jenž je součástí okruhu Ladies European Tour. Spilková doufá v přízeň berounského hřiště. Přímé přenosy z akce odvysílá o víkendu ČT sport a web ctsport.cz.

Klára Spilková
zdroj: ČTK autor: Doležal Michal

"Jsem vděčná za možnost, že tady můžu být a zase hrát doma. Pro mě to je vždycky příjemné zpestření. Už jenom být po dvou měsících doma je příjemný pocit," řekla pětadvacetiletá Spilková.

Do Česka se vrátila po sérii čtyř turnajů, jimiž se znovu rozjela sezona po skoro půlroční koronavirové pauze. Zatímco dosud se hrálo za zavřenými dveřmi, k jamkám v Golf Clubu Beroun mají fanoušci vstup povolen.

Vítězka turnaje LET z marockého Rabatu z roku 2017 má za sebou náročné cestování, letecké přesuny a těžká hřiště. "Proto se teď snažím hodně spát, regenerovat a na turnaj se těším," řekla a ke svým ambicím dodala. "Učím se hrát pod tlakem. Chci být víc konzistentní ve hře i myšlenkově a ve správném nastavení. To se natrénuje nejlépe na turnaji. Chci hrát dobře. Vím, že na to mám," řekla.

Je nám líto, video expirovalo.
Spilková se chystá na golf LET v Berouně

Turnaj LET v Česku hrála šestkrát a naposledy před čtyřmi lety na plzeňské Dýšině. Byla tehdy nemocná a neprošla cutem. Nejvíce se jí dařilo při prvním domácím startu v evropské sérii, v roce 2011 v šestnácti letech na Albatrossu skončila devátá.

Na všech turnajích musejí hráčky dodržovat přísná bezpečnostní opatření. Spilková už má za sebou sedm testů na covid-19. Nepříjemný je pro hráčky fakt, že mají omezený pohyb jen na hotel a na hřiště.

"Člověk nemá svobodu se jít aspoň projít. Pár týdnů to jde vydržet, ale golf je celoroční a takhle fungovat do konce života nechci. Teď to beru, že jsem ráda, že můžu hrát, ale jsem z toho zmatená," řekla.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy