Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
SK Slavia Praha - SK Interobal Plzeň

Spilková dosáhla na Havaji na druhý nejlepší výsledek na LPGA v kariéře

Druhý nejlepší výsledek na LPGA Tour v životě zaznamenala golfistka Klára Spilková, která skončila na turnaji na Havaji na děleném 12. místě. Česká profesionálka měla po čtyřech kolech na ostrově Oahu 17 ran pod par. Z šestnáctého vítězství na okruhu v kariéře a prvního po třech letech se radovala Novozélanďanka Lydia Koová se skóre -28.

Golfistka Klára Spilková
zdroj: ČTK autor: Michal Kamaryt

"Celý týden jsem hrála uvolněně a golf tak nějak plynul sám od sebe. Nemusela jsem přemýšlet, co bylo a co bude, ani se stresovat. Na to, že jsem dlouho neměla jistotu, kde budu hrát, to dopadlo dobře a jsem spokojená," řekla Spilková.

Šestadvacetiletá Spilková vstupovala do finálového kola na hřišti v Kapolei Golf Clubu na děleném 16. místě a stejně jako ve třetím kole obešla osmnáctku s 67 ranami (-5). "Dařilo se mi patovat a cítila jsem se dobře. Hra byla solidní," ohlédla se za sedmi birdie a dvěma bogey na jamkách jedenáct a dvanáct. "Dvakrát jsem zatáhla ránu do pozice, odkud se nedalo dobře přihrát," vysvětlila zaváhání.

Skóre -17 je pro Spilkovou nejlepší na okruhu LPGA. Jedna rána dělila pražskou rodačku od elitní desítky. "Pomohlo mi i to, že na Havaji žije část mé rodiny. Při turnaji se na mě byla podívat teta," prozradila Spilková. Na LPGA byla nejlépe osmá loni v lednu v Gainbridge.

Je nám líto, video expirovalo.
Turnaj LPGA na Havaji ovládla Koová, Spilková skončila 12.

Na elitní zámořské sérii startovala v letošní sezoně poprvé, jelikož se do předešlých turnajů nedostala. "Po dvou pondělních kvalifikacích na LPGA a dvou startech na Symetra Tour jsem se na tenhle turnaj moc těšila. Byla jsem celá nažhavená," řekla Spilková.

Za dělené 12. místo vydělala 31 197 dolarů, přes 670 tisíc korun, díky čemuž je v žebříčku roku na 75. místě a bude mít větší šanci se kvalifikovat do turnajů.

Zároveň si vylepší pozici i ve světovém žebříčku a upevní si místo mezi šedesátkou hráček v redukovaném pořadí pro účast na olympijských hrách v Tokiu.

Po zastávce v Česku by se měla Spilková na LPGA znovu objevit na turnaji Pure Silk Championship ve Virginii od 20. května.

Bývalá světová jednička Koová turnaj ovládla suverénně s náskokem sedmi ran. Na děleném druhém místě mimo jiné skončila Američanka Nelly Kordová.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy