Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Fotbal: FK Blansko - FC Hradec Králové

Spieth vykročil na Masters za obhajobou

Augusta (USA) - Vydařeným kolem se šesti birdie vykročil americký golfista Jordan Spieth za obhajobou titulu na Masters. Druhý hráč světového žebříčku potvrdil, že se mu v Augustě daří, první den úvodního majoru sezony zapsal skóre -6 a ujal se vedení. S odstupem dvou ran jsou druzí Novozélanďan Danny Lee a Ir Shane Lowry. Přímý přenos 2. kola sledujte exkluzivně na našem webu od 21:00.

Je nám líto, video expirovalo.
Spieth se v Augustě ujal vedení

Na děleném čtvrtém místě je o další ránu zpět pětice Evropanů - tři Angličané Justin Rose, Paul Casey a Ian Poulter, Dán Sören Kjeldsen a Španěl Sergio García.

Spieth se může stát teprve čtvrtým hráčem, který na Masters obhájí titul. Zelené sako oblékli druhý rok po sobě jen Jack Nicklaus, Nick Faldo a Tiger Woods. Obhájce titulu vede po prvním kole v následujícím ročníku teprve pošesté v historii.

Spieth: Odehrál jsem jedno z nejlepších kol

Dvaadvacetiletý Spieth využil ke skórování příznivých dopoledních podmínek. "Tenhle turnaj si užívám víc než jiné," usmíval se Američan, který při své premiéře v Augustě skončil předloni druhý a loni už triumfoval. "Trefoval jsem míč extrémně dobře, s tím jsem měl letos problémy, ale teď jsem odehrál jedno z nejlepších kol."

Skvěle rozjeté kolo měl Australan Jason Day. Světová jednička byla po třinácti jamkách na skóre -5, ale na posledních čtyřech jamkách, i kvůli trefené vodě a triple bogey na tříparové šestnáctce, o pět ran přišla, došla v paru a je na děleném 21. místě. "Takhle jsem si konec neplánoval, ale jinak jsem hrál dobře," řekl Day.

Čtyři rány na dělené deváté pozici ztrácí Rory McIlroy, který podobně jako Day pokazil závěr. Severní Ir zahrál bogey na šestnáctce a osmnáctce.

Jako ve zlém snu začal turnaj Jihoafričan Ernie Els. Bývalý první hráč světa hned na úvodní jamce potřeboval šest patů. "Je to nevysvětlitelné," kroutil hlavou. Den dokončil s výsledkem 80 ran a vyrovnal tím své nejhorší kolo na Masters.

Výsledky po 1. kole:

1. Spieth (USA) 66, 2. Lee (N. Zél.) 68, 2. Lowry (Ir.) 68, 4. Casey, Rose, Poulter (všichni Angl.), Kjeldsen (Dán.) a García (Šp.) všichni 69.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy