58. Rally Šumava Klatovy

Spieth se naladil na Masters výhrou v San Antoniu

Formu našel právě včas. Jordan Spieth ukončil téměř čtyřleté čekání na titul. Trojnásobný vítěz majoru v neděli ovládl Valero Texas Open v San Antoniu. Texaský rodák vyhrál turnaj PGA Tour s 18 ranami pod par a o dvě rány před krajanem Charliem Hoffmanem. A to už ve čtvrtek začne major Masters, které na hřišti v Augustě vyhrál a do zeleného saka se oblékl v roce 2015. Přímé přenosy nabídne jako už tradičně ČT sport a web ctsport.cz.

Jordan Spieth ovládl Valero Texas Open v San Antoniu
zdroj: ČTK/AP

Naposledy se Spieth radoval z triumfu na britském majoru The Open v červenci 2017. Od té doby se někdejší světové jedničce příliš nedařilo.

"Byly chvíle, kdy jsem si nebyl jistý, že tohle ještě zažiju. Nepochyboval jsem, že chci, ale když ztratíte sebevědomí, často je těžké vidět věci pozitivně. Udržel jsem ale hlavu vztyčenou," řekl sedmadvacetiletý Američan.

V letošní sezoně už se Spieth několikrát pohyboval na dohled špičky, ale nikdy turnaj nedotáhl do konce. "Chyběla mi lehkost, ale tentokrát jsem hrál výborně," hodnotil. Finálové kolo začal ve vedení spolu s Angličanem Mattem Wallacem, ale brzy mu odskočil a vyhrál.

Po posledním patu se příliš neradoval. V obličeji se mu ale zračilo velké uvolnění. "Možná jsem si dřív myslel, že vyhrávat je přirozené, samozřejmé, ale mýlil jsem se. Ušel jsem dlouhou cestu," oddechl si Spieth po dvanáctém titulu na okruhu PGA.