Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
TCL Gól týdne

Spieth drží na Masters vedení, ale už jen o ránu před McIlroyem

Augusta (USA) - Nárazový vítr komplikoval golfistům druhé kolo Masters. V čele se přesto udržel obhájce titulu prvního majoru sezony Američan Jordan Spieth, ale jeho náskok se v Augustě zmenšil na jedinou ránu. Za ním už je Rory McIlroy ze Severního Irska, který tak drží naději na zkompletování kariérního grandslamu. Třetí hrací den v Augustě sledujte od 21:00 v přímém přenosu na našem webu a od 22:45 na ČT sport.

Jordan Spieth
zdroj: ČTK/ZUMA autor: Jeff Siner

Druhý hráč světa Spieth vedl po prvním dnu o dvě rány, a když začínal druhé kolo, měl náskok dokonce tří ran a zdálo se, že ho nikdo neohrožuje. Když přidal na prvních třech jamkách dvě birdie, vedl už o pět, ale na pětce přišlo double bogey, do konce kola další čtyři bogey, už jen dvě birdie a byl z toho den za +2.
 
Celkově má Spieth po dvou dnech čtyři rány pod par. "Bylo to náročné, hodně náročné," řekl Spieth k pátku. "Podmínky se měnily každou chvilku a točící se vítr udělal hřiště obtížné. Uvědomili jsme si, že i par je dobrý výsledek," dodal.
 
Dlouho se zdálo, že McIlroy bude z dosahu Spiethe. V jednu chvíli ztrácel už osm ran, ale na druhé osmnáctce zapsal tři birdie a zahrál 2. kolo za -1, čímž vyrovnal nejlepší výsledek dne. A rázem je jen o ránu zpět.
 
Pokud by v neděli poprvé oblékl zelené sako pro vítěze, stal by se po Benu Hoganovi, Jacku Nicklausovi, Garym Playerovi, Genu Sarazenovi a Tigeru Woodsovi teprve šestým hráčem, který dokázal vyhrát všechny čtyři majory. "To se snažím z hlavy vytlačit. Musím porazit ty před sebou na výsledkové tabuli. To jsem už dokázal, tady sice ještě ne, ale na velkých turnajích ano a to mi dodává sebevědomí," řekl McIlroy.

Emotivní loučení s turnajem pro legendu Watsona
 
Na třetím místě jsou Novozélanďan Danny Lee a Scott Piercy z USA, kteří zaostávají za Spiethem o dvě rány. Lídr světového žebříčku Jason Day z Austrálie je o pět ran za Spiethem na děleném 15. místě a stále má šanci zaútočit.
 
Na Spiethe se tlačil i jeho krajan Bryson DeChambeau. Novátorský amatér, který má nezvykle všechna železa stejně dlouhá, ztrácel na čelo jen ránu, ale na závěrečné osmnáctce chyboval, měl tři rány nad par jamky a klesl na 8. místo.

Turnaj už skončil pro světovou pětku Rickieho Fowlera z USA, cutem nečekaně neprošel ani trojnásobný vítěz turnaje Phil Mickelson. S Masters se navždy rozloučil Američan Tom Watson. Osminásobný vítěz majoru hrál v Augustě potřiačtyřicáté a na poslední jamku přicházel se slzami v očích.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy