Absa Cape Epic

Spaun dosáhl na premiérové vítězství v PGA Tour a na poslední chvíli se nominoval na Masters

Americký golfista J. J. Spaun vyhrál turnaj Texas Open a dosáhl na první titul na PGA Tour. Ze San Antonia bude nyní spěchat do Augusty, jelikož si triumfem zajistil premiérový start na Masters. Přímé přenosy z úvodního majoru sezony sledujte na ČT sport a ČT sport Plus, čtvrteční program začíná ve 21:00.

Spaun si výhrou v San Antoniu zajistil start na Masters

"Je skvělé, že jsem mezi vítězi na okruhu. Tohle všechno změní," řekl Spaun, který je na PGA Tour od roku 2017, ale předloni o účastnickou kartu na okruhu málem přišel.

Od té doby se trápil. "Tvrdě jsem pracoval. A teď jedu poprvé na Masters, to je nade vše. Po tom každý z nás touží."

Jednatřicetiletý Spaun dokázal zvítězit, i když finálové kolo začal nevalně a zahrál double bogey. "Byla to první jamka, tak jsem nepanikařil," řekl.

Naposledy se po takové chybě k triumfu propracoval hvězdný Tiger Woods na majoru US Open v roce 2008.

Spaun turnaj dokončil se třinácti ranami pod par a vyhrál o dvě před Mattem Kucharem z USA a Australanem Mattem Jonesem.