Následuje
SP Francie

Skvělá Tsengová překonala Woodse

Pittsford - Světová golfová jednička Yani Tsengová z Tchaj-wanu se díky triumfu na LPGA Championship stala nejmladší čtyřnásobnou vítězkou turnajů kategorie major. Dvaadvacetiletá Asijka to dokázala ještě o dva roky rychleji než rekordman mezi muži Tiger Woods. Tsengová turnaj v americkém Pittsfordu jasně ovládla. Vedla od prvního kola a s výsledkem 19 pod par, což je vyrovnaný rekord na ženských turnajích major, porazila druhou Morgan Presselovou z USA o deset ran.

"Chce se mi brečet, přemáhají mě emoce. Jsem z Tchaj-wanu, což je malá země a lidé mě tam strašně moc podporují. Mám z toho opravdu dobrý pocit," řekla Tsengová, jež bydlí v Orlandu na Floridě v domě, který koupila od bývalé královny ženského golfu Anniky Sörenstamové.

LPGA Championship vyhrála nová hvězda podruhé, vedle toho loni triumfovala na turnaji Kraft Nabisco a British Open. Ke zkompletování golfového Grand Slamu jí ještě chybí vítězství na US Open. Dcera bývalého českého tenisty Petra Kordy Jessica, jež hraje pod americkou vlajkou, neprošla v Pittsfordu cutem.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy