Následuje
Speciál

Rose triumfoval ve FedEx Cupu, Woods po pěti letech vyhrál turnaj

Tiger Woods je zpátky na vrcholu. Vyhrál Tour Championship, na PGA Tour se dočkal turnajového titulu poprvé po pěti letech a celkově po osmdesáté v kariéře. Vítěz čtrnácti majorů tak završil návrat po operacích zad. V Atlantě se radoval ale také Justin Rose, který si posledním úspěšným patem do birdie a čtvrtým místem v turnaji zajistil výhru v konečném pořadí sezony. Díky triumfu v hodnocení FedEx Cupu si připsal odměnu deset milionů dolarů.

Justin Rose a Tiger Woods
zdroj: Reuters

Woodse po hřišti následoval dav fanoušků, kteří Američana na poslední jamce při příchodu na green málem zavalili. Skandovali "Tiger! Tiger!" a Woods přiznal, že v závěru neměl dojetím daleko k slzám. "Dostalo mě, že si jdu pro výhru, a měl jsem co dělat, abych se nerozbrečel," řekl dvaačtyřicetiletý Woods. "Dlouho jsem se nemohl přehoupnout přes sedmdesát devět výher a dosáhnout na osmdesátou je sakra dobrý pocit," usmál se.

Na hřišti v East Lake vedl Woods od prvního kola a vyhrál s jedenácti ranami pod par a náskokem dvou ran před krajanem Billym Horschelem.

Po posledním patu do paru dostal Woods polibek od přítelkyně Eriky Hermanové, objal se se svým agentem Markem Steinbergem i s mnoha protihráči. Všichni ocenili, jak se dokázal vrátit po čtyřech operacích zad, které podstoupil během tří let.

Woods po pěti letech triumfoval na turnaji PGA Tour

"Moje tělo bylo troskou," řekl Woods, který poslední zákrok absolvoval loni v dubnu a bál se, že už nikdy nebude golf hrát. "Nevěděl jsem, jestli ještě někdy budu žít bez bolesti. Nemohl jsem sedět, chodit, aniž bych cítil bolest v zádech a nohou."

Letos ale znovu předvádí výkony jako v minulosti, výhra byla na spadnutí už několik měsíců a díky němu se znovu zvedla sledovanost golfu. "Moji blízcí a kamarádi vědí, kolik je za tím tvrdé práce, a všem děkuju za podporu," řekl Woods.

Už jen dvě výhry ho nyní dělí od rekordu na PGA Tour krajana Sama Sneada. "Dokázal jsem si, že v sobě ještě mám dobrý golf, a třeba ho jednou překonám. Ale po tom, čím jsem si prošel, tak si myslím, že mám hlavně velké štěstí."

Ve světovém žebříčku si jeho bývalý dlouholetý král Woods polepšil z 21. místa na třinácté. Od doby, kdy poprvé vedl, uplynulo už 21 let: bylo to v červnu 1997. V novém pořadí je staronovou jedničkou Američan Dustin Johnson.

Z Atlanty se elitní golfisté v čele s Woodsem přesunou do Paříže na Ryder Cup a Američané budou od pátku v tradičním klání s Evropou favority.

Výsledky golfového turnaje PGA Tour v Atlantě

1. Woods 269 (65+68+65+71), 2. Horschel 271 (71+65+69+66), 3. D. Johnson 273 (69+70+67+67), 4. Simpson (všichni USA) 274 (69+70+68+67), Macujama (Jap.) 274 (72+66+71+65) a Rose (Angl.) 274 (66+67+68+73).

Konečné pořadí FedEx Cupu: 1. Rose 2260 bodů, 2. Woods 2219, 3. DeChambeau (USA) 2188.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy