Slovensko - Česko

Rose triumfoval v San Diegu a slaví desátý titul na PGA

Golfový turnaj v americkém San Diegu ovládl Justin Rose. Pro anglického hráče to bylo jubilejní desáté vítězství na okruhu PGA. Více titulů získal z evropských hráčů pouze Rory McIlroy ze Severního Irska, který vyhrál 14 turnajů.

Justin Rose
zdroj: ČTK/AP

Vítězstvím potvrdil Justin Rose pozici nejlepšího golfisty světa. Na turnaji v Kalifornii se dostal do vedení po druhém kole, a i když jeho výkony postupně klesaly, náskok udržel až do konce.

Čtvrtý den měl slabších prvních devět jamek, které zahrál v paru hřiště, ve zbývajícím průběhu však přidal tři birdie a s celkovým skóre -21 zvítězil. Druhého Australana Adama Scotta porazil anglický hráč o dva údery. O další tři zaostali za Rosem shodně třetí Japonec Hideki Macujama a Američan Talor Gooch.

K nejlepšímu výsledku na turnaji se v závěrečném kole vypjal Tiger Woods a díky šesti birdiem se posunul na konečné dělené dvacáté místo.